Muzyczne wspomnienie o Włodzimierzu Kotońskim

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 12:35
W "Poranku Dwójki" zapowiedzieliśmy przygotowany przez Uniwersytet Muzycznym Fryderyka Chopina koncert poświęcony pionierowi muzyki elektroakustycznej.
Audio
  • Prof. Barbara Okoń-Makowska zapowiada koncert "Włodzimierz Kotoński - im memoriam” (Poranek Dwójki)
  • Dr Mariusz Klarecki o dziejach porcelany na ziemiach polskich (Poranek Dwójki)
  • Zuzanna Janin o wystawie "Siedmiu Ojców. Siedem Tańców" (Poranek Dwójki)
  • Tomasz Cyz poleca serial "Mozart in the jungle" (Poranek Dwójki)
Prof. Włodzimierz Kotoński
Prof. Włodzimierz KotońskiFoto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Podczas zorganizowanego 16 stycznia koncertu wezmą udział tacy artyści, jak Maciej Grzybowski, Olga Paciej, Ewa Liebchen i Leszek Lorent. W programie m.in. Tierra caliente na taśmę (1992), Partita na klawesyn solo (2008, prawykonanie światowe) oraz Bucolica (Morton Feldman in memoriam) na flet solo (1989).

Ponadto w audycji rozmawialiśmy z drem Mariuszem Klareckim, historykiem sztuki, który opowiadał o tradycji produkcji porcelany na terenie Polski i Europy. Przyczynkiem do rozmowy była książka Edmund de Waala "Biały szlak. Podróż przez świat porcelany". 

W programie odwiedziliśmy również gdańską wystawę Zuzanny Janin "Siedmiu Ojców. Siedem Tańców" (Gdańska Galeria Miejska 13.01 - 26.02.2017). Swoje rekomendacje kulturalne tuż przed godz. 9.00 przedstawił dramaturg, publicysta i redaktor naczelny pisma "Ruch Muzyczny" - Tomasz Cyz.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisij: 16.01.2017

Godzina emisji: 6.00-9.00 

jp/ei

Czytaj także

Tajemnice Kodeksu Grolier

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:30
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" rozmawialiśmy o burzliwych losach najstarszego z czterech znanych kodeksów majańskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wywiad literacki, czyli o co nie pytać pisarza

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 12:05
- Żelazny wzorzec głupiego pytania to pytanie o inspirację - mówił w Dwójce pisarz Łukasz Orbitowski. - Pytań głupich nie ma, ale pisarz byłby głupi, gdyby na każde odpowiadał - zauważał literaturoznawca prof. Stanisław Bereś.
rozwiń zwiń