REKLAMA

Przed wielkimi targami muzyki świata w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 14:34
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o targach Womex, które w październiku odbędą się w Polsce. To najważniejsze wydarzenie na scenie muzyki tradycyjnej, etnicznej oraz folkowej.
Audio
  • Łukasz Kałębasiak o targach WOMEX w Katowicach. Rozmawiał Marek Mierzwiak (Poranek Dwójki)
  • Andrzej Bieńkowski zaprasza na na II Młyn Harmonistów w Gostomii (Poranek Dwójki)
Hot 8 Brass Band wystąpi na targach Womex w Katowicach w ramach przeglądu zespołów
Hot 8 Brass Band wystąpi na targach Womex w Katowicach w ramach przeglądu zespołówFoto: Melisa Fargo/materiały promocyjne Womex

Kilkaset zespołów i kilkuset dziennikarzy przyjedzie w październiku 2017 r. do Katowic na World Music Expo - prestiżowe Targi Muzyki Świata. Targi WOMEX organizowane są od 1994 r. Kilkukrotnie gospodarzem były Berlin, Essen i Sewilla. W ubiegłym roku do Budapesztu zjechało ponad dwa tysiące delegatów. O szczegółach opowiedział Łukasz Kałębasiak z "Katowice - Miasto Ogrodów".

Zapraszaliśmy też na II Młyn Harmonistów w Gostomii, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Wesela". W sobotę 8 lipca w zabytkowym Młynie w Gostomii o godzinie 15 nastąpi pokonanie wrót weselnych i otwarcie młyna. We młynie pokaz portretów ślubnych i fotografii weselnych, archiwalne filmy z wesel Andrzeja Bieńkowskiego oraz STÓŁ OPOWIEŚCI - rozmowy z muzykantami, kucharkami weselnymi, twórcami teatrów weselnych i śpiewaczkami o tym jak kiedyś było. Na Młyn zapraszają Muzyka Odnaleziona, Andrzej i Małgorzata Bieńkowscy, Mateusz Niwiński, Stowarzyszenie Działań Lokalnych MŁYN oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gostomii.

***

Audycja: Poranek Dwójki

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emisji: 8.07.2017

Godzina emisji: 6.00

bch/mz


Zobacz więcej na temat: folk Katowice Anna Szewczuk
Czytaj także

"Traveller" – nowa płyta Kroke. "Dużo kolorów i niespodzianek"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 16:52
- Jest to jakby kwintesencja naszych wspólnych 25 lat, ale nie tematyczna, bo tu powtórek nie ma żadnych - podkreślali w Dwójce artyści zespołu Kroke, prezentując swój najnowszy krążek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rytmy mazurkowe to polski hit eksportowy"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 12:50
- Znajdujemy je w muzyce europejskiej już od połowy XVI wieku, ale tym najbardziej znamiennym zjawiskiem jest fakt, że rytmy, które absolutnie zdominowały polską muzykę ludową, określają także idiom muzyki skandynawskiej - mówiła w Dwójce prof. Ewa Dahlig-Turek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kapela Gołoborze wskrzesza muzyczne tradycje Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 15:06
- Nazwa kapeli wzięła się z warunków, które nas otaczały. Tam, gdzie szukałem muzyki, było tak pusto, jak na gołoborzu - mówił w Dwójce Mateusz Raszewski, skrzypek zespołu, który zajął III miejsce na tegorocznym Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w kategorii "Folklor-Kontynuacja".
rozwiń zwiń