X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Z samego nieba ide k'wam". Teatr w stodole

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 08:00
W audycji spotkaliśmy się z Ewą Wasilewską, która zapraszała do mazurskiego teatru w Stodole Chochół, gdzie odbędzie się spektakl w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego.
Audio
  • Ewa Wasilewska opowiada o spektaklu "Z samego nieba ide k'wam" (Poranek Dwójki)
  • Anna Szewczuk w archiwalnej rozmowie z członkami zespołu "Hańba" (Poranek Dwójki)

Spektakl "Z samego nieba ide k'wam" przybliża unikalną atmosferę czasu Jutrzni na Gody, czyli teatru misteryjnego  wystawianego na Mazurach od XVI do połowy XX w. Pośród niemieckojęzycznego żywiołu Prus Wschodnich, w brzmieniu języka polskiego doby Jana Kochanowskiego, był istotnym i pięknym wyróżnikiem pejzażu kulturowego Mazur. Wojny zniszczyły ten dawny ślad polskości w zagmatwanych losach i skomplikowanej tożsamości Mazurów. 

Ponadto po 8.30 wysłuchaliśmy archiwalnej rozmowy z członkami zespołu "Hańba", których album był naszą sobotnią Płytą Poranka. Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa "Hańba" jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich, lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej na krakowskim Podgórzu.

***

Audycja: Poranek Dwójki

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emisji: 15.07.2017

Godzina emisji: 6.00-10.00

materiały prasowe/mz

Zobacz więcej na temat: folk spektakl Anna Szewczuk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jestem przestrzeń " Moniki Borzym. Płyta z powstańczymi wierszami

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 20:00
- To jest taki materiał, który omija głowę i trafia prosto do serca. Pracując przy nim, nie potrafiłam kontrolować swoich emocji – powiedziała wokalistka jazzowa, która nagrała właśnie płytę "Jestem przestrzeń" z piosenkami do wierszy poetki Anny Świrszczyńskiej.
rozwiń zwiń