X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rola książek w życiu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 20:47
We wtorek w "Poranku Dwójki" odwiedzi nas dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski, który opowie o warszawskim Konkresie Książki zaplanowanym w dniach 8-9 maja.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/KieferPix

Z gościem audycji porozmawiamy o raporcie, dotyczącym czytelnictwa w Polsce, a także miejscu książki w społeczeństwie. Na rozmowę z dr Tomaszem Makowskim zapraszamy o godz. 8.10 (transmisja wideo).

Poza tym w audycji:

O godz. 7.50 zaprosimy na Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci, który rozpocznie się w Białymstoku w najbliższy weekend.

O godz. 8.50 zaprosimy do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie na nową wystawę "Stambuł. Dwa światy – jedno miasto".

Po godz. 9.30 korespondencja Adriany Prodeus, dotycząca rozpoczynającego się w Cannes 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Następnie nowości kulturalne z Gdańska przybliży Marzena Bakowska. Przed 10.00 także "Felieton językowy" Bartka Chacińskiego. 

Naszą Płytą Tygodnia jest wspólny album Marthy Argerich i Seiji Ozawy z pierwszym koncertem fortepianowym i pierwszą symfonią Ludwiga van Beethovena. 

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania słuchawki BackBeat FIT 300.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (8.05) w godzinach 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Większości Polaków książki są niepotrzebne do życia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 16:50
W 2015 r. co najmniej jedną książkę przeczytało zaledwie 37 procent Polaków. To wynik najnowszego badania czytelnictwa przygotowanego przez Bibliotekę Narodową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Makowski. Człowiek, który ma dużo książek

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 19:07
W "Rozmowach Jerzego Kisielewskiego" spotkaliśmy się z dyrektorem Biblioteki Narodowej, by pomówić o książkach i czytaniu dziś i przed wiekami.
rozwiń zwiń