X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych. "Zaczynamy działać"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 12:05
- Proces formalizacji prawnej naszego związku zawodowego zajął dużo czasu. Teraz, kiedy już te wszystkie formalności zostały spełnione, statut zatwierdzony, władze wybrane, zaczynamy działać - mówił w Dwójce Paweł Łysak, wiceprzewodniczący Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych.
Audio
  • Paweł Łysak i Tomasz Cyz o działalności Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych (Poranek Dwójki)
Piotr Cieplak 1200.jpg
Piotr Cieplak: teatr natury to groza i zachwyt w jednym

Pierwszy po zarejestrowaniu jako związku zawodowego zjazd Gildii odbył się w poniedziałek (21.05) w Teatrze Powszechnym w Warszawie. - Bezpośrednim impulsem do zawiązania się naszej organizacji była sytuacja w Teatrze Starym w Krakowie i list środowiska będący wyrazem zaniepokojenia wobec zmian, które tam zachodziły - tłumaczył reżyser teatralny i radiowy Paweł Łysak.

Ramy działalności nowo założonego związku zawodowego zostały wytyczone dość szeroko. - Chcemy bronić interesów zawodowych, społecznych, socjalnych, wolności twórczej; stawać jako związek, który pomaga w relacjach reżyserów z instytucjami, z dyrektorami; który broni również najsłabszych reżyserów. Z drugiej strony to, co mamy też wpisane w statucie, to chęć wpływania na politykę kulturalną w Polsce. To chęć obrony teatru publicznego, jego integralności, obrony zespołów teatralnych - wyliczał dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie.

Jak będzie to wyglądać w praktyce? Czy były już prowadzone rozmowy między Gildią Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Paweł Łysak, Tomasz Cyz (Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sztuka może być drapieżnym przeciwnikiem". Opowieści Krystiana Lupy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 08:00
- Takiego przeciwnika, sztukę, warto mieć, bo on pobudza do prawdomówności, do konfrontacji. Ci, którzy nie dają się przez przeciwników stymulować i w gruncie rzeczy wspólnie z nimi marzyć, nawet w sytuacji starcia, są skazani na porażkę - opowiadał w Dwójce Krystian Lupa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski w Dwójce". Andrzej Seweryn o wspólnym cyklu Polskiego Radia i Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 15:43
- Wydało się nam, że warto z okazji stulecia niepodległości po prostu przeczytać kilka tekstów, które są rzadko prezentowane – mówił Andrzej Seweryn o cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia".
rozwiń zwiń