Festiwal w Gdyni. Tomasz Sapryk: Marek Koterski jest dla mnie poza konkurencją

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 10:32
- Każdy jego film jest tak silną, autorską wypowiedzią, że dla mnie jest to zupełnie oddzielna kategoria. Z doniesień słyszałem jednak, że "Siedem uczuć" to być może najlepszy film Marka - mówił o najnowszym dziele reżysera gość Dwójki.
Audio
  • Tomasz Sapryk o nowym filmie Marka Koterskiego "Siedem uczuć" i reżyserowanym przez siebie spektaklu "Czarna komedia" w Teatrze Kamienica (Poranek Dwójki)

jan wieczorkowski dywizjon 1200.jpg
Jan Wieczorkowski: polscy lotnicy drażnili swoim luzem i talentem

W poniedziałek 17 września rozpocznie się 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jednym z filmów, który powalczy o Złote Lwy będzie "Siedem uczuć" Marka Koterskiego. Na ekranie znów pojawi się ulubiony bohater reżysera - Adaś Miauczyński. - Zobaczymy jak Adaś kształtował się od dziecka, zobaczymy go w szkole podstawowej - zdradził Tomasz Sapryk, odtwórca jednej z ról w filmie.

W kogo tym razem wciela się aktor, który już kilka razy spotkał się na planie z Markiem Koterskim? O tym w nagraniu audycji. Tam również zapowiedź premiery spektaklu "Czarna komedia" na podstawie sztuki Petera Schaffera w Teatrze Kamienica, który reżyseruje Tomasz Sapryk. W obsadzie znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki i Jan Wieczorkowski.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Sapryk (aktor, reżyser)

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Czytaj także

"Mąż i żona" Fredry. Zdrada z każdej strony

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 10:10
W "Poranku Dwójki" reżyser teatralny Jarosław Kilian opowiadał o premierze komedii Aleksandra Fredry w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Mansztajn: ilekroć wychodzę ze spektaklu w Klubie Komediowym, jestem zawstydzony

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 11:30
- To jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie improwizacja komediowa nie wywołuje ciarek wstydu i zażenowania - mówił w Dwójce Jakub Mansztajn, poeta, pisarz i bloger.
rozwiń zwiń