Zbigniew Zamachowski: młodzież nie zna twórczości sprzed lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 10:00
- Złapałem się na tym, że kiedy mówię, że coś jest jak u Felliniego albo rzucam tytułem ważnej dla mnie książki, to jest to niezrozumiałe dla moich studentów - mówił w Dwójce ceniony aktor.
Audio
  • Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim (Poranek Dwójki)

Zbigniew Zamachowski, który niedawno obronił doktorat, opowiadał, że dla współczesnych studentów aktorstwa wszystko, co powstało przed rokiem 90., jest archeologią. - Co ciekawe oni lepiej orientują się w starożytności niż w niedawnej przeszłości. Staram się ich odsyłać do różnych filmów i książek i bardzo się cieszę, gdy coś dzięki temu odkrywają - mówił gość "Poranka Dwójki".

Aktor opowiadał też o swoich ostatnich przedsięwzięciach artystycznych: roli w filmie "Kurier" oraz spektaklu "Żołnierz królowej Madagaskaru", przygotowywanym przez Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polskim w Warszawie ("największą trudnością była dla mnie ilość tekstu i to, że jest to napisane językiem niewspółczesnym").

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Zbigniew Zamachowski (aktor)

Data emisji: 18.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiały zostały wyemitowane w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Czytaj także

"Kieślowski uczył się życia sam, robiąc filmy"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:00
To wypowiedź amerykańskiej badaczki twórczości polskiego reżysera - Annette Insdorf, którą przypomniał dokumentalista Krzysztof Wierzbicki. Krzysztofa Kieślowskiego wspominaliśmy w związku z przypadającą 13 marca 20. rocznicą jego śmierci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamachowski jako Szwejk. "Sposoby na opresje"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 10:00
- Jaroslav Hašek stworzył postać, która wydaje się być odporna na wszelkie przeciwności losu - podkreślał Zbigniew Zamachowski, opowiadając o premierowym spektaklu "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę", w którym gra tytułową rolę.
rozwiń zwiń