X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

100-lecie praw wyborczych kobiet i strażników zabytków

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 13:36
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o historii służb konserwatorskich, ale też o kobietach, które zmieniły oblicze polskiej polityki.
Prof. Magdalena Gawin
Prof. Magdalena GawinFoto: PR

Rok 2018 to rok szczególny - celebrujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też obchodzimy setną rocznicę powołania służb konserwatorskich oraz świętujemy 100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce. I o tych dwóch ostatnich rocznicach porozmawiamy o godz. 9.30 z prof. Magdaleną Gawin - Generalną Konserwator Zabytków oraz Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W audycji przybliżymy też Państwu ciekawy cykl Teatru Nowego w Warszawie. W ramach projektu Teatr 2118 młodzi reżyserzy swoimi spektaklami opisują, jak wyobrażają sobie teatr za 100 lat. O cyklu i o swojej wizji teatru opowie Ania Nowak - reżyserka spektaklu "Języki przyszłości. Future Tongue".

Przygotowaliśmy również dla Państwa specjalny wywiad z Chickiem Coreą. Będzie to jedyny wywiad, jakiego udzielił ten legendarny pianista podczas swojego ostatniego pobytu w Polsce (artysta wystąpił we Wrocławiu na inauguracji 15. festiwalu Jazztopad).

W rozmowie z Andrzejem Zielińskim Chick Corea opowie o Chopinie, o Krzysztofie Pendereckim, o tym czego nauczył się od Bartóka. Wskaże różnice i podobieństwa pomiędzy XIX-wiecznym solowym pianistycznym recitalem a współczesną jazzową improwizacją solo. Zdradzi też, jak przygotować się do występu solo przed ponad 2000 słuchaczami...


Poza tym: nasz londyński korespondent Adam Dąbrowski zrelacjonuje brytyjską premierę wykonania utworu Msza za Polskę "Wierna podróż". Roxanna Panufnik skomponowała ten utwór z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Ponadto w audycji:

- rozmowa z laureatami Konkursu Książka Historyczna Roku,

- wizyta w udostępnionej zwiedzającym "Rydlówce".

Zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Dwójka na Piątkę". Pierwsze pytanie padnie już kilka minut po godz. 8.00.

Od poniedziałku (19.11) w cyklu "Płyta Tygodnia" codziennie do wygrania jest podwójny album firmy Hyperion z Kwartetami smyczkowymi Josepha Haydna.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (21.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: Magdalena Gawin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie było dnia, żeby ojciec nie opowiadał o obozie"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 18:30
– Chcę jednak zaznaczyć, że opowiadał raczej o tym, kto komu podarował chleb, a nie o tym, kto komu chleb ukradł – mówiła Joanna Wnuk-Nazarowa o Włodzimierzu Wnuku, więźniu KL Mauthausen-Gusen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Gawin: czas nadrobić masywną digitalizację archiwów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 09:00
- Chciałabym, żeby czytelnia Instytutu Pileckiego była miejscem, gdzie możemy się zaznajomić z dużą bazą źródeł zagranicznych - o zadaniach nowej instytutcji opowiadała w Dwójce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalny Konserwator Zabytków.
rozwiń zwiń