X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konstruktor Warszawy. Dziedzictwo Józefa Sigalina

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 20:02
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy z Andrzejem Skalimowskim, autorem biografii pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy. 
Okładka książki Sigalin. Towarzysz odbudowy
Okładka książki "Sigalin. Towarzysz odbudowy"Foto: materiały prasowe

Trasa W-Z, plac Defilad, Konstytucji i Zawiszy, Pałac Kultury i Nauki, Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa (MDM) i wiele innych emblematycznych miejsc Warszawy jest związanych z nazwiskiem Józefa Sigalina. Architekt ten przez niemal 40 lat pracował nad odbudową Warszawy. Jego dzieje, a także niepublikowane wcześniej dokumenty i relacje, zebrał w biografii "Sigalin. Towarzysz odbudowy" Andrzej Skalimowski, który będzie gościem "Poranka Dwójki" o godz. 8.30 (transmisja wideo). 

W audycji opowiemy też o wydarzeniu, które w ciągu kilku dni może stać się okazją do przeanalizowania globalnych problemów współczesnego świata. Zaprosimy Państwa na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC. W programie tegorocznej odsłony znalazły się m.in filmy o bezwzględnych łowcach kości słoniowej, historia kobiety, która przeżyła niewolę w ISIS, dokumenty pokazujące, jakie piętno odciska na dzieciach wojna i mnóstwo innych poruszających tematów.

Ponadto w audycji Dorota Landowska opowie o monodramie "Stryjeńska. Let's dance, Zofia". W ramach Festiwalu Muzyki Europy Środkowo - Wschodniej Eufonie spotkamy się z autentycznym folklorem karpackim w żywiołowej interpretacji zespołu Vołosi. Porozmawiamy również o fenomenie transformacji dziedzictwa socjalistycznego pod wpływem rozwoju turystyki, który w książce "Turystyka w miejscach kłopotliwego dziedzictwa" ujęła Magdalena Banaszkiewicz

Dla głodnych rywalizacji będziemy mieli konkurs wiedzy "Dwójka na Piątkę" (początek po godz. 8.00). Do zdobycia również nowa "Płyta tygodnia" - "Gloria Campaner & Leszek Możdżer / Live at Enter"

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (28.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: Warszawa architektura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Staniszkis. "Ze studentami rozmawiał za pomocą kredy"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 12:00
- W USA rewelacją okazała się jego zręczność rysowania. Wprowadził metodę nauczania architektury za pomocą szybkich szkiców kredą na tablicy - mówił w Dwójce o cenionym architekcie Tadeusz Barucki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac Saski w Warszawie. Czy to dobrze, że zostanie odbudowany?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 20:28
- Koncepcja odbudowy tego obiektu, chociaż bardzo szlachetna, nie ma dla mnie uzasadnienia typowo historycznego - mówił w Dwójce Paweł Łepkowski, redaktor naczelny pisma "Uważam Rze Historia".
rozwiń zwiń