X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"mUltimate Chopin". Wielkie dzieła na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 10:00
- Platforma cyfrowa rozwiązuje problemy, jakie napotykaliśmy przy redagowaniu dzieł Chopina. Liczba źródeł, w których jakiś jego utwór został przekazany, jest ogromna. To autografy, kopie, pierwsze wydania. Ich drukowana edycja wymusza pominięcie którejś z wersji, nasza platforma zawiera wszystkie – mówił w Dwójce prof. Paweł Kamiński.
Audio
  • Pierwsze takie miejsce w internecie poświęcone partyturom Chopina (Poranek Dwójki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Projekt "mUltimate Chopin" został opracowany wspólnie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Fundację Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina. To nowoczesna platforma internetowa poświęcona źródłom Chopinowskim, umożliwiająca przeglądanie, analizowanie i porównywanie zdigitalizowanych źródeł.

- Użytkownik ma możliwość dokładnego prześledzenia różnic w kolejnych wydaniach i całego procesu redakcyjnego. Każdy, kto korzysta z tego systemu może podjąć własne decyzje np. co do wyboru wariantów, ponieważ ma dostęp do wszystkich źródeł. Może obejrzeć fotokopię każdego z nich, a także jego transkrypcję - powiedział prof. Paweł Kamiński.

Platforma daje również dostęp do komentarzy redakcyjnych dotyczących kontrowersyjnych elementów danego fragmentu tekstu nutowego. - Wszystkie miejsca problematyczne są oznaczone i opatrzone komentarzami, które tłumaczą zagadnienia ogólne lub stwierdzają, czy dana wersja jest błędem, pomyłką lub przeoczeniem. Umożliwiają one ocenę wagi i roli poszczególnych źródeł w przekazie spuścizny Chopina - dodał gość audycji.

Baza jest regularnie powiększana. Które utwory Fryderyka Chopina już się w nie znalazły? Do kogo oprócz specjalistów, badaczy, studentów i pianistów skierowany jest serwis? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: prof. Paweł Kamiński (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji  Poranek Dwójki.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksander Laskowski: ten konkurs zmieni świat muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 09:00
- Jestem głęboko przekonany, że po tym wydarzeniu zmieni się myślenie o Chopinie, ale też pozycja Polski na mapie wykonawstwa historycznego - o I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych opowiadał w Dwójce jego rzecznik prasowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Książek laureatem nagrody Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 23:59
Nagroda za najlepsze wykonanie mazurków, ufundowana przez Polskie Radio dla pianisty rywalizującego w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych trafiła do rąk Krzysztofa Książka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowskie nagrania Ignacego Jana Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 12:22
Oprócz muzyki w wykonaniu jednego z ojców polskiej niepodległości słuchaliśmy też jego publicznej wypowiedzi ze stycznia 1941 roku.
rozwiń zwiń