X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Chyła Quintet: naszą grę opieramy na improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 10:50
- Cała płyta "Circlesongs" była wyimprowizowana podczas jednej sesji nagraniowej. Wcześniej nie mieliśmy nic przygotowanego – mówił w Dwójce Sławek Koryzno, perkusista trójmiejskiego zespołu.
Audio
  • Tomasz Chyła, Konrad Żołnierek i Sławek Koryzno o płycie "Circlesongs" Tomasz Chyła Quintet (Poranek Dwójki)

Drugi, po "Eternal Entropy" (2017), album Tomasz Chyła Quintet ukazał się pod koniec 2018 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radio. - To nie jest pełna awangarda ani free jazz. To przemyślane improwizacje, z których powstały kompozycje. Dlatego teraz mamy o tyle łatwiej, że możemy wyczerpywać z nich tematy i motywy podczas koncertów. Są to występy improwizowane na bazie płyty "Circlesongs" - tłumaczył Tomasz Chyła.

Tytuł nowego krążka nawiązuje do chóralistyki. - Ja jako nie tylko skrzypek, ale też dyrygent chóralny jestem ściśle związany z dziedziną chóralistyki. Słuchając tych nagrań stwierdziłem, że poniekąd jest to odwołanie do tego terminu. Wysłyszałem te circlesongi w naszej muzyce i stąd ta nazwa. Ona pojawiła się jednak już po wyjściu ze studia - podkreślał lider formacji.

Które z legend trójmiejskiej sceny jazzowej są inspiracją dla Tomasz Chyła Quintet? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Tomasz Chyła (skrzypce), Konrad Żołnierek (gitara basowa, kontrabas), Sławek Koryzno (perkusja)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 9.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Wasilewski: przy płycie "Live" trochę pomógł przypadek

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 13:02
- Zawsze marzyliśmy o płycie koncertowej i tak się złożyło, że w 2016 roku nasz koncert na świetnym festiwalu z dużymi tradycjami dla bodaj pięciotysięcznej publiczności w Belgii został zarejestrowany - mówił w Dwójce lider światowej sławy formacji jazzowej Marcin Wasilewski Trio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Stankiewicz: aż korciło, żeby pogrzebać przy tych kolędach

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:27
- Zarówno kolędy polskie, jak i amerykańskie mają tak naprawdę prostą, diatoniczną melodię. Ciekawe możliwości otwierają się natomiast, jak chodzi o warstwę harmoniczną - mówił pianista jazzowy o płycie "It's Christmas Time Again".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: edukację muzyczną zaczęłam w wieku 17 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 20:07
- Nie byłam w ogóle w szkole muzycznej I stopnia. Zdałam dopiero do szkoły muzycznej II stopnia, gdy sama się do niej przygotowałam i zapisałam na egzamin - mówiła w Dwójce jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w Polsce.
rozwiń zwiń