X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Augustynowicz: ekspresja języka Wyspiańskiego jest aktualna

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 08:50
- To nie są składne zdania. To taki rodzaj poezji, która nie polega na mówienia wiersza, ale na zapisywaniu partytur ludzkiej emocjonalności - mówiła w Dwójce reżyserka spektaklu "Wyzwolenie" według dramatu Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Polskim w Warszawie.
Audio
  • Anna Augustynowicz o dramacie "Wyzwolenie" Stanisława Wyspiańskiego (Poranek Dwójki)

Reżyserka spektaklu, który będzie miał swoją premierę 29 stycznia, mówiła w "Poranku Dwójki" o współczesnym odczytywaniu "Wyzwolenia". - Wyspiański poprzez swojego bohatera wzywa do pracy nad swoją świadomością, pokazuje mechanizm zamiany wszystkich złych uczuć w czyn, który jest tu rozumiany jako twórczość.

Anna Augustynowicz opowiadała, że "Wyzwolenie" powstało w odpowiedzi na "Dziady" Mickiewicza. - Ten dramat jest próbą znalezienia się wobec tych wszystkich martwych postaw, które nazywa się maskami. Cały drugi akt dramatu dotyczy wyzbycia się martwoty, że naród, który chce być, musi wyeliminować ze swojej egzystencji to, co martwe.

W audycji reżyserka wyjaśniła na czym polega proces wewnętrznego wyzwolenia wg Wyspiańskiego.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Anna Augustynowicz (reżyserka teatralna)

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pokazać racje, nie osądzać". Conrad w Teatrze Polskim

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:00
- Pracując nad tym spektaklem, założyliśmy bachtinowską strategię czytania, dialogowej nierozstrzygalności – mówił Janusz Opryński o przygotowywanym w Teatrze Polskim w Warszawie we własnej adaptacji i reżyserii "W oczach Zachodu" Josepha Conrada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider. Krakowianin w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 20:12
- Myślę, że to są zbiegi okoliczności. Ale tak naprawdę to był moment, w którym odchodząc z Teatru Starego zacząłem współpracować z panią Krystyną Jandą, a równolegle lub chwilę później Andrzej Seweryn zaproponował mi pracę w Teatrze Polskim - mówił w Dwójce aktor i reżyser.
rozwiń zwiń