X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Cesarz" Kapuścińskiego na teatralnych deskach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 12:13
O spektaklu realizowanym przez Mikołaja Grabowskiego w warszawskim Teatrze Ateneum, porozmawiamy w "Poranku Dwójki".
Plakat do spektaklu Cesarz
Plakat do spektaklu "Cesarz"Foto: materiały promocyjne Teatru Ateneum

Jest wielką przestrogą przed każdym autorytaryzmem – tak o "Cesarzu" Ryszarda Kapuścińskiego mówi Mikołaj Grabowski, który podjął się inscenizacji jednego z najważniejszych dzieł XX wieku.

Do spektaklu zostali zaproszeni wybitni aktorzy m.in.: Maria Ciunelis, Marcin Dorociński i Marian Opania. Premiera 30 marca w Teatrze Ateneum. O przedstawieniu opowie o godz. 8.30 reżyser Mikołaj Grabowski (transmisja wideo).

Poza tym naszym gościem po godz. 9.30 będzie Eryk Kulm. W jazzie zdziałał tyle, że mógłby być nazywany legendą, ale jest skromnym, wyciszonym artystą. Trzyma się z dala od głównego nurtu i nagrywa rzadko. A kiedy to robi, jego muzyka przypomina o tym, jak jest istotną postacią. Tak też jest w przypadku płyty "Private Things.

Nie zdawałem sobie z sprawy z tego, jak otworzy to moją głowę, jak pozwoli mi oddychać - powiedział sam artysta o pierwszych wrażeniach po nagraniu albumu. Z muzykiem porozmawiamy tych nagraniach, ale też o szlifach, jakie zdobywał, grając jazz na ulicach Nowego Jorku i o współpracy z czołowymi współczesnymi muzykami jazzowymi w Polsce.

W audycji zaprosimy także Państwa na sztukę inspirowaną biografią Simony Kossak. Pochodząca z wielkiego rodu polskich pejzażystów i batalistów wybrała odmienną drogę od reszty jej rodziny. Przez 30 lat mieszkała w drewnianej leśniczówce w Puszczy Białowieskiej bez dostępu do wody i prądu. Oddała się pracy naukowca, była ekolożką. Zasłynęła też jako autorka filmów i pogadanek radiowych. W spektaklu "Dama z łasiczką" Elżbieta Chowaniec opowiedziała o kobiecie, która walczy o prawo do bycia sobą, ale także o osobie, która widziała konieczność współistnienia człowieka i przyrody. O spektaklu opowie Anna Grycewicz, która wcieliła się w Simonę Kossak.

Ponadto w "Poranku Dwójki":
- młodzi, najzdolniejsi, z wybitnymi osiągnięciami, czyli stypendia MKiDN Młoda Polska;
- w cyklu "Historia pewnego Utworu" - Koncert skrzypcowy A-dur Mieczysława Karłowicza;
- rekomendacje pianisty, kameralisty i pedagoga Wojciecha Świtały.

Poranek dopełni Płyta tygodnia i konkurs Dwójka na piątkę.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (20.03) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

bch/pg

Zobacz więcej na temat: spektakl Ryszard Kapuściński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń