X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sherlock Holmes bohaterem 16. Święta Kina Niemego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 12:32
- Wszystkiemu winny jest, jeśli mogę użyć takiej kryminalnej formuły, film "Pies Baskervillów" z 1929 roku, który został odnaleziony po wielu latach w zabudowaniach parafialnych w Sosnowcu. Podczas prac remontowych natrafiono na puszki z taśmą filmową, przystąpiono do rekonstrukcji w USA i film wrócił do Polski niemal kompletny - mówił w Dwójce Jan Błaszczak, kurator muzyczny wydarzenia.
Audio
  • Jan Błaszczak, kurator muzyczny 16. Święta Kina Niemego, o programie wydarzenia (Poranek Dwójki)

Święto Kina Niemego już po raz 16. organizuje Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia w warszawskim kinie Iluzjon. Wspomiany już "Pies Baskervillów" odnaleziony w 2009 roku w piwnicach kościoła w Sosnowcu, odkryty dopiero pięć lat temu film "Sherlock Holmes" 1916 roku, z legendarnym Williamem Gillette’em w roli tytułowej, malowane ręcznie i nigdy nie pokazywane w Polsce na dużym ekranie filmy "Po balu" (1897), "Le pompier des Folies" z Josephine Baker z 1927 roku - to tylko niektóre tytuły, które znalazły się w programie przeglądu.

Filmom towarzyszyć będzie oczywiście muzyka - np. do trzymających w napięciu kryminałów zabrzmi przefiltrowany przez elektronikę jazz tria Wojciech Jachna, Jacek Buhl, Jakub Ziołek oraz ciężki, lecz powściągliwy psychodeliczny rock zespołu ARRM. Molowych skali można się też spodziewać podczas występu Jacaszka, balansującego między elektronicznym ambientem a neoklasyką, oraz zespołu kIRk, który ciężkie, basowe podkłady miesza z partiami trąbki i lekkimi wokalizami. Nieporadny detektyw z Czechosłowacji wplącze się w niejedną aferę przy akompaniamencie zespołu tęskno. Miss Clever rozpracuje organizację Czarna Ręka, idąc ręka w rękę z pianistką Joanną Dudą.

Jak był klucz doboru wykonawców do poszczególnych projekcji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Jan Błaszczak (kurator muzyczny 16. Święta Kina Niemego)

Data emisji: 29.03.2019

Godzina emisji: 8.30

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deutsche Kinemathek. Podróż przez historię niemieckiej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 16:31
Muzeum w Berlinie łączy dwa wizualne światy: filmu, ale i telewizji, oraz przedstawia historię i współczesność tych mediów. Wybraliśmy się tam z Dwójkowym mikrofonem, a w zwiedzaniu towarzyszyła nam... sama Marlene Dietrich, czyli najsłynniejsza niemiecka aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser filmu "Wilkołak": bardzo lubię kino gatunkowe

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:53
- Zastanawiałem się, dlaczego jedne gatunki sprawdzają się w Polsce i Europie lepiej, jak na przykład komedia romantyczna, a inne mniej, jak na przykład horror. Pomyślałem, że paradoksalnie jest to kwestia realizmu. Trudno nam uwierzyć w potwory z amerykańskich filmów, jak wilkołaki czy atak obcych. Dla nas takim potworem jest styk człowieka i historii - mówił Adrian Panek.
rozwiń zwiń