X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie: nigdy nie cenzurowałem sztuki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 12:59
- Plan zmiany ekspozycji na Galerii Sztuki XX i XXI wieku od przeszło sześciu miesięcy był zapisany w moim projekcie funkcjonowania muzeum i ja to realizuję. Nie było żadnego zamachu na dzieła sztuki. Na pokazanie czeka 5 tysięcy innych dzieł - mówił w Dwójce Jerzy Miziołek, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Jerzy Miziołek o kontrowersjach związanych z usunięciem prac Natalii LL i Katarzyny Kozyry i nowej wystawie "Widoczne Niewidoczne" (Poranek Dwójki)

Po usunięciu z ekspozycji prac Natalii LL i Katarzyny Kozyry rozpętała się jedna z najgłośniejszych dyskusji dotyczących Muzeum Narodowego w Warszawie. Kierującemu instytucją Jerzemu Miziołkowi zarzucano wprowadzanie cenzury, a media społecznościowe zalały zdjęcia ludzi jedzących banany, co miało być formą protestu.

- Przecież przez pół roku mojego funkcjonowania w muzeum te obiekty znajdowały się na galerii. Natomiast powoli ją wygaszaliśmy, ponieważ za chwilę pojawi się nowa ekspozycja, niezwykle ambitna i ciekawa. Oceńcie Państwo sami, czy warto było spośród tych 5 tysięcy dzieł wyciągnąć kolejne. A wszystkim krytykom przypominam, że jestem dyrektorem, miałem prawo tak postąpić, mam swoją własną wizję dynamiki. Ci z Państwa, którzy mają ochotę w swoich galeriach powiesić czy wyświetlać te rzeczy, możecie je przecież od nas pożyczyć i eksponować. Nikomu tego nie zabraniam, odwrotnie: zachęcam do takich działań - podkreślał gość Dwójki.

Jaka informacja powinna towarzyszyć eksponowaniu takich dzieł jak te Natalii LL i Katarzyny Kozyry w Muzeum Narodowym w Warszawie? Co znajdzie się na nowej wystawie "Widoczne Niewidoczne", która otwarta zostanie na początku czerwca? W jakiej formie pojawi się na niej "wątek bananowy"? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Jerzy Miziołek (dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie)

Data emisji: 28.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ratajski: autentyczna substancja Notre Dame jest zniszczona

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 18:00
- Dach, który przetrwał 850 lat, który był budowany z trzystuletnich wtedy dębów. Tego już się nie da odtworzyć - podkreślał prof. Sławomir Ratajski, mówiąc w Międzynarodowym Dniu Ochrony Zabytków o konsekwencjach tragicznego pożaru paryskiej katedry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie artystyczne Wrocławia w czasach "Króla Cyganów"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 09:36
W audycji "Kwadrans bez muzyki" opowiedzieliśmy o wystawie poświęconej niemieckiemu artyście Ottonowi Muellerowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Kanty Pawluśkiewicz: żel-art wymyśliłem przypadkowo

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 17:10
- Mój żel-art  to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsyjną klasyką. I to wszystko widać w obrazach. Jak na razie ta technologia uprawiania sztuk plastycznych jest młoda. Żel to materiał piśmienniczy raczej niż malarski. Organiczny żel wymyślili Hindusi, przemyślni Japończycy umieścili go w długopisach, a ja z tego korzystam – mówił w Dwójce artysta.
rozwiń zwiń