X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Dąbrowska: w słuchowisku "Oni" mówimy o artystach

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 09:00
- To opowieść o tym, że podporządkowanie sztuki ideologii jest jej niszczeniem. Dla Witkacego to jest koniec świata - o premierowym słuchowisku Dwójki opowiadała na antenie znakomita aktorka.
Audio
  • Katarzyna Dąbrowska o słuchowisku "Oni" (Poranek Dwójki)

oni - witkacy - teatr 1200.jpg
"Oni" Witkacego. Premierowe słuchowisko w Dwójce!

W audycji "Poranek Dwójki" Katarzyna Dąbrowska zapowiadała słuchowisko "Oni" (premiera 18.09) w reżyserii Szymona Kuśmidra. Dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza z 1920 roku opowiada historię artysty i kolekcjonera sztuki Pana Kaliksta Bałandasza. Aktorka wyjaśniła, że grana przez nią postać Rosiki Prangier pojawia się, by uwieść głównego bohatera. - Ona podejmuje próbę dekonstrukcji tego, jak się umościł normalny świat.

Katarzyna Dąbrowska zwróciła uwagę na znaczenie kobiet w tekstach Witkacego. - Jego bohaterki są mocne i drapieżne, obdarzone przymiotami, które go fascynują i przerażają zarazem. Często zakulisowo wprawiają u niego cały świat w ruch.

Aktorka mówiła o trudnościach związanych z wykonywaniem dramatów Witkacego oraz o swoim podejściu aktorskim do stworzonych przez pisarza postaci. W audycji rozmawialiśmy ponadto o nowym filmie Katarzyny Dąbrowskiej, w którym wcieliła się w postać komendantki policji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Katarzyna Dąbrowska (aktorka)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina: 8.30

bch/at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czysta forma wyobraźni. Witkacy w radiu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:28
Podczas zakończonego właśnie XIX festiwalu "Dwa Teatry" nadaliśmy premierowe słuchowisko według "Pragmatystów" Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: "Oni" Witkacego to tekst wieszczy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 18:50
- Sztuka ta powstała w 1920 roku i już wówczas pokazywała to, co nam grozi. Nie chodzi tylko o Polskę, chodzi o cały nasz świat. O ten lęk, że nadejdzie moment, kiedy ktoś powie, że lepiej wie, co należy mówić i co należy robić, a co będące nie po myśli rządzących trzeba wyrzucić - mówił w Dwójce aktor i reżyser, który właśnie ukończył pracę nad słuchowiskiem według dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza.
rozwiń zwiń