Big Book Festival. Anna Król: wchodzimy w nową przestrzeń

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:15
- Zdecydowaliśmy, że w tym roku festiwal jednak się odbędzie. Przesunęliśmy datę na ostatni weekend wakacji i na pewno forma festiwalu będzie zupełnie inna, co jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Najważniejsze jest wypracowanie takich form i możliwości technologicznych, które pozwolą nam być z publicznością - mówiła dyrektorka Big Book Festival.
Audio
  • Anna Król o tegorocznej edycji Big Book Festival (Poranek Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PhotographerRomanButym

Big Book Festival to jeden z największych międzynarodowych festiwali literackich, organizowanych w Polsce. Jak ogłosiła dyrektorka festiwalu, tegoroczna edycja zostanie zorganizowana, jednak na nieco innych zasadach.

- To, co będzie zupełnie nowego i nad czym w tej chwili bardzo intensywnie zaczynamy pracować, to takie formy obecności wirtualnej, które dają możliwość reagowania, uczestniczenia w tych wydarzeniach. Chcemy też w tym roku wprowadzić jeszcze więcej wydarzeń performatywnych, pozwalających przeżywać literaturę za pośrednictwem internetu.

Zobacz też: "Literackie witaminy" - nowa audycja Programu 2 Polskiego Radia >>>

Anna Król wyznała, że podczas tegorocznego Big Book Festivalu zmienia się właściwie wszystko, jednak podejście "zaczynania od zera" towarzyszy właściwie każdej edycji. - Za każdym razem wchodzimy w nową przestrzeń, bo festiwal co roku odbywa się w innej części Warszawy. Najpierw staramy się ją zbadać i poznać, a później przenieść do niej takie wydarzenia, które z nią korespondują i ją uzupełniają. Tak będzie też w tym roku. Oczywiście zachowane zostaną pewne formy znane naszym uczestnikom z poprzednich edycji, takie jak spotkania z pisarzami zarówno polskimi jak i reprezentującymi literaturę nie tylko europejską, ale też światową - mówiła menadżerka kultury.

Anna Król opowiadała również o aktorsko-muzycznych prezentacjach głośnych tekstów literackich o świecie przyrody, w których udział wezmą znakomite aktorki: Agata Buzek, Maja Ostaszewska oraz Marta Malikowska.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Anna Król (współzałożycielka Fundacji "Kultura nie boli", dyrektorka Big Book Festivalu, menadżerka kultury)

Data emisji: 12.05.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Big Book Festival. "Książkowy Open'er"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 17:00
- Jesteśmy wyluzowani, rozrywkowi, różnorodni, młodzi i nasze przedsięwzięcie dedykujemy tym, którzy na Open'erze bywają - deklaruje Anna Król, dyrektor Big Book Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Chmielarz: marzyłem o napisaniu czegoś prostego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 13:00
- Po moich ostatnich książkach, które były ciężkie i skupione na psychologii postaci, marzyło mi się napisanie historii o facecie, który przyjeżdża do miasteczka, pokonuje wszystkich złych i potem z tego miasteczka wyjeżdża. Tylko wcześniej nie miałem czasu i weny, żeby nad tym usiąść - mówił Wojciech Chmielarz o swojej książce "Prosta sprawa", powstającej online w odcinkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Sławek: "Pamiętniki Hadriana" okazały się jak plaster na rany

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 18:59
- Mnie ten czas skierował w stronę lektury, którą odkładałem. Z niewiadomych zresztą przyczyn. Być może dlatego, że ona już właściwie samym wyglądem strony, bo jest to tekst bez dialogowy, kazała mi podchodzić do siebie z dużą ostrożnością. Nagle jednak w tym zwolnionym czasie wypadłem z ram - mówił prof. Tadeusz Sławek, gość premierowej odsłony audycji "Literackie witaminy".
rozwiń zwiń