REKLAMA

Letnia Akademia Jazzu w Łodzi z gwiazdami polskiego i światowego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 11:00
- Nie tworzymy programu według ofert agencyjnych, tylko tak, żeby jak najlepiej dostosować ofertę do tego, czego potrzebuje nasza publiczność - mówiła w Dwójce współorganizatorka 15. Letniej Akademii Jazzu Karolina Juzwa. Na scenie popularnego łódzkiego Klubu Wytwórnia już od 5 lipca pojawiać się będą legendy polskiego i światowego jazzu, znani i cenieni muzycy tego gatunku oraz debiutanci.
Już 5 lipca rozpocznie się 15. Letnia Akademia Jazzu
Już 5 lipca rozpocznie się 15. Letnia Akademia JazzuFoto: Pixabay/Unsplash

Tego lata do Łodzi przyjadą m.in.: Charles Lloyd & The Marvels, Marek Pospieszalski Oktet, Trondheim Jazz Orchestra, Marthe Lea Band, Resina & Eivind Aarse czy Sofia Jernberg & Alexander Hawkins.

Gwiazdy wielkiego formatu

Jak zaprosić na jeden koncert wymienionego formatu gwiazdy, choćby takie jak amerykański muzyk Charles Lloyd, 84-letni nestor jazzowy? - Tworzymy program w oparciu o wieloletnie przyjaźnie z artystami - podkreśliła Karolina Juzwa. - Charles Lloyd przyjeżdża na trzy dni do Łodzi, żeby trochę więcej czasu z nami spędzić. 

- Charles Lloyd był siedem lat temu pierwszy raz w Łodzi ze swoim kwartetem, to był wspaniały koncert - wspominała nasza rozmówczyni. - Do dzisiaj pamiętam, jak dużo Charles Lloyd daje jako człowiek. Jest bardzo uduchowiony, a przebywanie z nim jest wyjątkowe.

Sierpień po polsku

Po lipcowych spotkaniach z muzykami z zagranicy publiczność czeka uczta przygotowana przez rodzimych artystów. - 11 sierpnia wystąpi Aga Zaryan, której nie muszę przedstawiać, jedna z najważniejszych wokalistek w naszym kraju - podkreśliła Karolina Juzwa. - Wystąpi wraz ze swoimi wieloletnimi przyjaciółmi: Michałem Barańskim, Michałem Tokajem, Łukaszem Żytą. To będzie bardzo klimatyczny wieczór - dodała.

Ponadto na scenie w kolejnych dniach pojawią się Dominik Wania oraz na finał Marek Pospieszalski Oktet z projektem Polish Composers of the 20th Century. 

INTL Jazz Platform

Nieodłącznym elementem Letniej Akademii Jazzu są kreatywne warsztaty jazzowe INTL Jazz Platform. Pod czujnym okiem międzynarodowej kadry uczestnicy będą mieli okazję szlifować swoje umiejętności w różnych dziedzinach.

Letnia Akademia Jazzu rozpocznie się 5 lipca i potrwa do 25 sierpnia br. 


Posłuchaj
14:28 Poranek Dwójki 1 lipiec 2022 09_32_05.mp3 Zaproszenie na 15. Letnią Akademię Jazzu (Poranek Dwójki)

 

[YouTube: Blue Note Records/Charles Lloyd & The Marvels - Peace]

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Karolina Juzwa (Fundacja Wytwórnia)

Data emisji: 1.07.2022

Godzina emisji: 9.30

uk

Czytaj także

Człowiek, który ma na imię Miłość. Pozytywny świat Wadady Leo Smitha

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:28
Wadada Leo Smith to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnego jazzu, dlatego poświęcimy mu aż dwie części "Rozmów Improwizowanych". W pierwszym fragmencie przedstawił nam swoje spojrzenie na politykę i... zdradził sposób na wieczną młodość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Mika: Śmietana to wielka postać polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 17:00
- Mam wrażenie, że Jarek wydawał więcej niż jedną płytę w roku. Z tego powodu miał też rzesze fanów, którzy wciąż byli czymś zaskakiwani - mówił w Dwójce Szymon Mika, który w najbliższy piątek (1.07) wystąpi w letnim cyklu "Jazz.PL" z projektem "Jarek Śmietana Recomposed". Polsko-francuski zespół powróci do utworów zawartych na albumie "Speak Easy", który jest zapisem spotkania Jarka Śmietany z Johnem Abercrombiem.
rozwiń zwiń