"Rhesus Albert" - debiut płytowy zespołu USO 9001

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 16:00
Debiutancki album grupy USO 9001 "Rhesus Albert" to efekt kolektywnej pracy zespołu i różnorakich inspiracji każdego z członków, począwszy od jazzu, math rocka, elektroniki, klasyki, na hip-hopie kończąc.
Na albumie Rhesus Albert usłyszeć można inspiracje jazzem, math rockiem, elektroniką, klasyką i hip-hopem
Na albumie "Rhesus Albert" usłyszeć można inspiracje jazzem, math rockiem, elektroniką, klasyką i hip-hopemFoto: Shutterstock.com/ Nejron Photo

Obok docelowego tria w składzie: Miłosz Pieczonka - saksofon, Jan Gałosz - gitara i Jan Pieniążek - perkusja gościnnie wystąpili tu również członkowie formacji EABS: Wuja HZG na gitarze basowej oraz Olaf Węgier na saksofonie tenorowym, Natan Kryszk na saksofonie barytonowym oraz wokalistka Zuza Jasińska i raper Koza.

Więcej o współpracy przy powstawaniu albumu, a także o charakterze albumu, opowiadał gość "Poranka Dwójki" - gitarzysta Jan Gałosz. 


Posłuchaj
14:11 Poranek Dwójki płyta14 październik 2022 09_30_04.mp3 "Rhesus Albert" - debiut płytowy zespołu USO 9001 (Poranek Dwójki)

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Jan Gałosz (gitarzysta)

Data emisji: 14.10.2022

Godzina emisji: 9.30

mg/kor

Czytaj także

"Marta Zalewska Orchestra & Dżamble". Drugi album z cyklu Jazz.PL

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 18:00
- Na tej jednej płycie debiutanci, którzy mieli zaledwie po dwadzieścia kilka lat, przyciągnęli do nagrań Seiferta, Muniaka, Urbaniaka, Stańkę, co wówczas było też dowodem na to, że w tym okresie w Polsce, podobnie jak na świecie, jazz uśmiechał się do rocka i odwrotnie - mówił Piotr Metz o jedynym albumie legendarnego zespołu Dżamble. Jego utwory zaśpiewała Marta Zalewska w ramach Dwójkowego cyklu Jazz.PL, a zapis tego koncertu właśnie ukazuje się na płycie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miles Davis i 50-lecie albumu "On the Corner"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 01:00
Minęło 50 lat od wydania jazzowego albumu "On the Corner". Wytwórnia CBS reklamowała go jako najbardziej osobistą wypowiedź w karierze Milesa Davisa.
rozwiń zwiń