Tomasz Wendt - o codzienności językiem jazzu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 10:00
Gościem piątkowego "Poranka Dwójki" był saksofonista nagrodzony Fryderykiem (album "Behind the Strings") - Tomasz Wendt. Okazją do spotkania - najnowsza płyta artysty pt. "Daily Things".
Tomasz Wendt podczas koncertu Jazz.PL
Tomasz Wendt podczas koncertu "Jazz.PL"Foto: Cezary Piwowarski/PR

Zawarte na tym krążku kompozycje słuchacze Dwójki mieli okazję - jako pierwsi - usłyszeć podczas koncertu z cyklu "Jazz.PL".

"Daily Things" to refleksja nad zagadnieniem powtarzalności oraz próba uchwycenia niedostrzeganych, ulotnych emocji towarzyszących codzienności. Tomasz Wendt, Szymon Mika, Max Mucha i Michał Miśkiewicz łączą swoje muzyczne doświadczenia w nowej, wyjątkowo emocjonalnej strukturze.


Posłuchaj
13:13 Poranek Dwójki wendt 17.03.2023.mp3 Saksofonista Tomasz Wendt w dniu premiery płyty "Daily Things" (Poranek Dwójki) 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Tomasz Wendt (saksofonista jazzowy)

Data emisji: 17.03.2023

Godz. emisji: 9.30

pg

Czytaj także

"Rules for Being Human" - Damian Kostka o kondycji ludzkiej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 11:00
- Te utwory same w sobie nie są mocno skomplikowane. To nie jest trudny jazz. Bardziej coś, co może wpaść w ucho - mówił w "Poranku Dwójki" Damian Kostka. W audycji sięgnęliśmy po jego debiut kompozytorski, który nawiązuje do zmagań człowieka z realizacją nowych celów i oporem wewnętrznym, jaki odczuwa, wkraczając na nieznane dotąd terytorium. Płyta ukazała się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pieśń o Bębnie" - jazzowa suita inspirowana poezją Herberta

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 11:00
- Dzisiaj jest ten dzień, kiedy opublikuję w sieci - w internecie, we wszystkich serwisach streamingowych - moją najnowszą płytę. Będzie to oktet, a w sumie podwójny kwartet jazzowy - mówił w Dwójce Stanisław Aleksandrowicz - perkusista, kompozytor, autor albumu "Pieśń o Bębnie".
rozwiń zwiń