Fotofestiwal i Pinknik Naukowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 00:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" o X Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi oraz Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Marta Szymańska opowiada o łódzkim Fotofestiwalu
  • Małgorzata Tułowiecka rozmawia z prof. Andrzejem Markowskim o Kongresie Języka
  • Jolanta Pollesch opowiada o Pikniku Naukowym

O Fotofestiwalu (5-15.05) opowiadała dyrektor programowa Marta Szymańska. Tegoroczna edycja imprezy obejmuje m.in. dwie wystawy kuratorskie, wystawę w przestrzeni miejskiej, kilkanaście wystaw indywidualnych, przegląd szkół fotograficznych, a przede wszystkim różnorodne wydarzenia towarzyszące i niezwykłą atmosferę twórczego spotkania.

Naszym gościem była także Jolanta Pollesch, kierownik Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, która opowiadała o prezentacji przygotowanej na tegoroczny Piknik Naukowy (28 maja) przez jej macierzystą uczelnię.

Natomiast w "Dwóch słowach o języku" Małgorzata Tułowiecka rozmawiała z profesorem Andrzejem Markowskim o odbywającym sie w Katowicach Kongresie Języka Polskiego.

Gospodarzem audycji był Piotr Kędziorek.

Czytaj także

15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 01:00
Już za cztery tygodnie, w sobotę 28 maja, w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie odbędzie się wielki naukowy happening, który po raz 15. poprzez zabawę i fascynujące doświadczenia będzie popularyzował naukę w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fotografia poza umysłem & poza życiem & poza przestrzenią (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:33
OUT OF LIFE oraz OUT OF MIND to dwie wystawy kuratorskie będące głównym punktem 10. edycji Fotofestiwalu, który rozpoczyna się 5 maja w Łodzi.
rozwiń zwiń