Zapraszamy na film!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 23:32
Warszawski Festiwal Filmowy i "Inne światy Wernera Herzoga".
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

W piątkowym Poranku Dwójki rozmawialismy o 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Jak co roku zaplanowane są nie tylko projekcje filmowe, ale również spotkania z autorami obrazów. Festiwal ma odwiedzić około 150 twórców z całego świata. Właściwie po każdej premierze planowane jest spotkanie z twórcą wyświetlanego filmu. W roku 2009 Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do elitarnego grona czternastu imprez, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych. Naszym gościem był dyrektor WFF Stefan Laudyn.
Zapraszaliśmy też Torunia, gdzie w Centrum Sztuki Współczesnej prezentowany będzie projekt "Inne światy Wernera Herzoga". Na projekt składa się wystawa multimedialna, retrospektywa filmów fabularnych i dokumentów, album monograficzny, interdyscyplinarna konferencja naukowa oraz panel ekspertów. Multimedialna wystawa powstała przy współpracy z Deutsche Kinemathek - Muzeum Filmu i Telewizji w Berlinie, która dysponuje unikalnym zbiorem Sammlung Werner Herzog, przekazanym mu przez reżysera w 2008 r. Podczas wystawy pokazany zostanie w Polsce po raz pierwszy wybór nieznanych zdjęć i dokumentów z tego archiwum.
O toruńskim wydarzeniu opowiedział nasz gość – kurator projektu Krzysztof Stanisławski.
A poza tym: "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją", wybrana tym razem przez aktorkę Ewę Konstancję Bułhak.
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia". A jest nią płyta, a właściwie płyty, na których Sabine Meyer gra utwory na klarnet i orkiestrę, m.in. Mozarta, Stamitza, Webera i Rossiniego (pięciopłytowy album firmy EMI).
Poranek Dwójki prowadził Marcin Pesta.
12 października (piątek)

Czytaj także

Reżyser śpiewa pieśń w ramach podziękowania za nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 10:30
Kim Ki-duk, laureat Złotego Lwa 69. Festiwalu Filmowego w Wenecji, był tak wzruszony odbierając nagrodę, że zaśpiewał okolicznościową pieśń koreańską, aby wyrazić swoją wdzięczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza festiwal filmowy o polskich bohaterach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 16:46
"Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. 1944-1989" to nazwa przeglądu filmów dokumentalnych, który w czwartek rozpoczął się w Teatrze Miejskim w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janda jak Wałęsa

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 10:30
- Ta rola wychodzi poza granice zawodu aktora - mówi odtwórczyni roli Danuty Wałęsowej w przedstawieniu Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatru Polonia w Warszawie. W "Wybieram Dwójkę" przedpremierowe rozmowy z twórcami spektaklu.
rozwiń zwiń