REKLAMA

Scenariusz. Intymna instrukcja obsługi filmu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 10:30
– Sztuka scenarzysty polega na tym, by zebrać swoje wnętrze i wkleić je w rygorystyczne ramy scenariusza – mówiła Agnieszka Kruk, organizatorka imprezy Script Fiesta.
Audio
  • Scenariusz - intymna instrukcja obsługi filmu. Rozmowa o imprezie Script Fiesta (Poranek Dwójki)
Wydruk scenariusza filmowego
Wydruk scenariusza filmowegoFoto: Say_No_To_Turtles/flickr/CC BY-SA 2.0

– Dla każdego autora jego scenariusz jest bardzo intymną sprawą, dlatego rozmawianie o nim jest dotykaniem bardzo głębokich pokładów człowieka – powiedziała Agnieszka Kruk. – Film jest jednak dziełem zbiorowym, a scenariusz to tylko półprodukt, instrukcja obsługi, na której pracuje cała ekipa i którą każdy ma tak samo odczytać – dodała.

Organizatorka Scrip Fiesty oraz reżyserka Agnieszka Smoczyńska ("Córki dansingu") opowiadały w Dwójce m.in. o trudnościach, jakich, zderzając różne wrażliwości, doświadcza się w pracy nad delikatną materią scenariusza, a także zwracały uwagę, że na przekonanie o braku scenarzystów w Polsce wpłynęły pewne okoliczności natury geograficznej.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Agnieszka Kruk (scenarzystka, instruktorka scenopisarstwa, organizatorka imprezy Script Fiesta), Agnieszka Smoczyńska (reżyserka i scenarzystka)

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mc/pg

Czytaj także

Polska wicemistrzem kina. Podsumowanie Berlinale

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 18:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" podsumowaliśmy zakończony właśnie festiwal, na którym Tomasz Wasilewski zdobył nagrodę za scenariusz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy istnieje coś takiego, jak film religijny?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 19:40
– Filmy, które ostatnio weszły na ekrany kin, nazwałbym raczej filmami propagandy religijnej – mówił ks. Andrzej Luter, duszpasterz, publicysta i filmoznawca.
rozwiń zwiń