Jakie są koreańskie marzenia? Kino Kim Hee-jung

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 17:51
- Chyba nadal jestem tą samą osobą, co dawnej, kiedy studiowałam w Łodzi. Interesują mnie ludzie, ich słabości i ich marzenia - opowiadała w Dwójce Kim Hee-jung, wybitna reżyserka, gość specjalny tegorocznego Warsaw Korean Film Festival.
Audio
  • Z Kim Hee-jung oraz z Beatą Sudejko rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Warszawski przegląd południowokoreańskiego kina, który potrwa od 7 do 13 listopada, prezentuje filmy w trzech sekcjach: "Hity ostatnich lat", "Koreańskie smaki" oraz subtelne obrazy absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi - Kim Hee-jung.

Reżyserka wspominała w Dwójce swoją edukację w łódzkiej filmówce, opowiadała o swoich filmach oraz o tym, jak łączy w nich uniwersalne treści z koreańskim kolorytem. W audycji mówiliśmy również o programie tegorocznego Warsaw Korean Film Festival.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Kim Hee-jung (reżyserka i scenarzystka), Beata Sudejko 

Data emisji: 7.11.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Czytaj także

"Dojmująca codzienność". Beksińscy bez fikcji

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 11:00
– Dla mnie to ważna i uniwersalna historia relacji pomiędzy ojcem a synem – mówił Marcin Borchardt, reżyser dokumentu "Beksińscy. Album wideofoniczny".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wrażliwy celebryta, towarzyski samotnik". Twarze Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 19:00
- Gdy zaczynałam pracę nad jego biografią, nie spodziewałam się, ze tyle warstw będzie do odkrycia - podkreślała Dorota Karaś, opowiadając o pełnym sprzeczności portrecie Zbigniewa Cybulskiego.  
rozwiń zwiń