63. Krakowski Festiwalu Filmowy - od Hiszpanii do Starego Teatru

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 13:38
Gościem "Poranka Dwójki" był Krzysztof Gierat, dyrektor zbliżającego się 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (28.05-18.06).
Dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat podczas ceremonii otwarcia 61. Krakow Film Festival w kinie Kijów w Krakowie
Dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat podczas ceremonii otwarcia 61. Krakow Film Festival w kinie Kijów w KrakowieFoto: Łukasz Gągulski/PAP

Muzyczna uczta na wielkim ekranie, a w menu: zagadkowa historia gwiazdy flamenco, filmowe opowieści o amerykańskich ikonach jazzu, soulu i rock-and-rolla, portrety światowej sławy australijskiej dyrygentki i charyzmatycznej estońskiej saksofonistki, filmy o poszukiwaniu korzeni muzyki klezmerskiej w Mołdawii i tradycyjnych pieśni żałobnych w Polsce, a także autobiografia Urszuli Dudziak.

Poza tym: cykl "Fokus na Hiszpanię", czyli niezwykle różnorodne i prawie zupełnie nieznane oblicza tego państwa, a także panorama polskiego dokumentu, a w niej ikony polskiej sztuki wizualnej: Natalia LL, Witold-K i Łódź Kaliska; polski Stan Lee, który odkrył Andrzeja Sapkowskiego; krakowskie legendy kina: Wojciech Jerzy Has, Mieczysław Jahoda i Jerzy Kucia, a także zakamarki i tajemnice Narodowego Starego Teatru.

O szczegółach tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego (28.05-18.06) rozmawialiśmy w audycji z Krzysztofem Gieratem, dyrektorem wydarzenia


Posłuchaj
14:37 Poranek Dwójki gierat 22.05.2023.mp3 Krzysztof Gierat o programie 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (Poranek Dwójki) 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Krzysztof Gierat (dyrektor 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego)

Data emisji: 22.05.2023

Godz. emisji: 9.35

mo/pg

Czytaj także

Magdalena Sroka: w polskim kinie nie ma ograniczania tematów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Najważniejsza jest jakość materiału filmowego – podkreślała Magdalena Sroka, nowa dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, tłumacząc zasady przyznawania środków na produkcje filmowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Kocur: naturszczycy potrafią pokazać na ekranie prawdę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 10:55
- Dla mnie obecność na planie i robienie filmu jest pewnego rodzaju przygodą. Bardzo lubię, kiedy dzieją się wówczas rzeczy, które ciężko przewidzieć. Praca z aktorami-amatorami pozwala znaleźć się właśnie w takiej sytuacji. Oni nie poruszają się w żadnej konwencji, dlatego ich performance jest bardzo różny i trudny do przewidzenia - mówił w "Poranku Dwójki" reżyser.
rozwiń zwiń