Wisława Szymborska (1923-2012)

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 16:34
Zmarłą Poetkę wspominają Bronisław Maj i Tadeusz Nyczek.
Audio

W czwartkowym Poranku Dwójki gościliśmy poetę Bronisława Maja oraz krytyka Tadeusza Nyczka, którzy wspominali zmarłą wczoraj Wisławę Szymborską.

- Mam nadzieję, że mi się nie przewróci w głowie. Bo tu już nie jest ten wiek, żeby się komuś przewracało w głowie, prawda? - tak mówiła po przyznaniu nagrody Nobla. Wisława Szymborska była osobą niezwykle skromną i łagodną,tak zapamiętali ją przyjaciele. Wspomnienia o poetce można przeczytać w tym artykule. 

Poza tym w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień ", a w nim refleksje Jana Grosfelda, "Kalendarium", przegląd prasy, "Wiadomości kulturalne" i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz "Piosenka z rekomendacją", tym razem wybrana przez Janusza Zaorskiego.

Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia". Rafał Blechacz gra utwory Claude'a Debussy'ego i Karola Szymanowskiego. Nowy album firmy Deutsche Gramophone.

Program prowadził Piotr Kędziorek.

2 lutego (czwartek), godz. 6:00-9:00.

Czytaj także

Jej wiersze pomogą nam żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 09:15
- Te słowa, idealnie trafiając w sedno, nie ranią, nie zabijają, nie pustoszą. Jej jasność nie jest nigdy aluzją do ciemności - pisał o poezji Wisławy Szymborskiej Zbigniew Bieńkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mozart poezji". Świat wspomina Szymborską

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 10:24
Nie tylko polskie media piszą o śmierci noblistki. Sylwetka Wisławy Szymborskiej pojawia się w większości serwisów zagranicznych.
rozwiń zwiń