Wiersze Dąbrowskiego i piosenki Kleyffa

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 10:50
W poniedziałkowym Poranku Dwójki mówiliśmy o projekcie "Głosy w Kordegardzie" oraz konkursie Mazowieckiej Akademii Książki.
Audio
  • Relacja z IX Finału Konkursu Mazowiecka Akademia Książki
  • Bronisław Maj o cyklu "Głosy w Kordegardzie"
Fragment okładki książki Rozmowa
Fragment okładki książki "Rozmowa" Foto: Wydawnictwo Czarne/ mat. prom.

"Głosy w Kordegardzie" to cykl spotkań z poezją współczesną. Bohaterami spotkań są najwybitniejsi i najciekawi poeci wszystkich pokoleń i kierunków artystycznych. Gospodarzem i autorem cyklu jest Bronisław Maj, poeta, tłumacz, krytyk, twórca i redaktor "NaGłosu", wykładowca współczesnej poezji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Spotkaniom towarzyszą koncerty, wystawy i multimedialne prezentacje sztuki współczesnej. To spotkanie  będzie poświęcone tomowi wierszy Witolda Dąbrowskiego "Krajobraz z chmurą". Gośćmi Bronisława Maja będzie Justyna Dąbrowska i Michał Głowiński. Wieczór zakończy koncert Jacka Kleyffa, który zaśpiewa piosenki do tekstów Witolda Dąbrowskiego. A naszym gościem był w poniedziałkowej audycji autor cyklu i gospodarz spotkań Bronisław Maj.

W "Poranku" wyemitowaliśmy również relację z IX Finału Konkursu Mazowiecka Akademia Książki .

A poza tym: "Słowo na dzień", Kalendarium, Przegląd prasy, Wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz  cykl: "Piosenka z rekomendacją". Utwory zostały wybrane tym razem przez  Marię Pomianowską.

Jak zwykle zapraszamy również  do udziału w naszym konkursie  "Płyta Tygodnia", a jest nią  5-ciopłytowy chopinowski album firmy EMI z nagraniami Artura Rubinsteina  z lat 1928-38.

Audycję prowadził Marcin Pesta.

Czytaj także

Piosenki największych bardów na stronie PR

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 16:15
Polskie Radio uruchomiło na platformie internetowej moje.polskieradio.pl kolejny kanał tematyczny - "Piosenki Niezależnych".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Kleyff: najbardziej ludzkie jest milczenie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 17:50
Bard, poeta, kompozytor i malarz. Sam o sobie lubi mówić, że nie wypowiada się, tylko odpowiada. Ta zasada doskonale sprawdziła się przy pracy nad jego biografią zatytułowaną "Rozmowa". Książka ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń