X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Straszliwa śmierć świętych braci

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 14:00
Obraz niderlandzkiego malarza, o którym opowiedzieliśmy w Dwójce, przedstawia męczeństwo Kryspina i Kryspinina – rzymskich szewców, którzy zasłynęli dobrocią i miłosierdziem.
Audio
Aert van den Bossche Męczeństwo Kryspina i Kryspiniana, 1494, Muzeum Narodowe w Warszawie (fragm). Fot. Wikipediadomena publiczna
Aert van den Bossche "Męczeństwo Kryspina i Kryspiniana", 1494, Muzeum Narodowe w Warszawie (fragm). Fot. Wikipedia/domena publicznaFoto: Wikipedia/domena publiczna

Jedyną pewną informacją o artyście jest pokwitowanie zapłaty otrzymanej od cechu szewców w Brukseli za tryptyk ołtarzowy przedstawiający męczeństwo świętych Kryspina i Kryspiniana. Środkowa część tryptyku znajduje się w kolekcji Pałacu w Wilanowie (depozyt w Muzeum Narodowym w Warszawie), prawe zewnętrzne skrzydło w Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie, a prawe wewnętrzne w Muzeum Miasta Brukseli. Aert działał też w Brugii, gdzie był członkiem Bractwa św. Łukasza.

Gościem Michała Montowskiego była dr Grażyna Bastek.
 

 

Aert
Aert van den Bossche "Męczeństwo Kryspina i Kryspiniana", 1494, Muzeum Narodowe w Warszawie. Fot. Wikipedia/domena publiczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romantyk kontra morze mgieł

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 14:31
"Wędrowiec nad morzem mgły" - najsłynniejszy obraz Caspara Davida Friedricha to manifest romantyzmu: mgła, tajemnica (kim jest postać przedstawiona na obrazie?), przebywanie "na skał szczycie"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim są nagie kobiety Tycjana?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 11:15
"Koncert wiejski", wczesne dzieło malarza, przedstawia odzianych mężczyzn w towarzystwie nagich kobiet. Kompozycja wpłynęła na wielu późniejszych twórców, ale jej przekaz do dziś nie jest jasny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandal nie tylko obyczajowy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 15:00
W 1863 roku Manet wystawił na Salonie Odrzuconych, słynny dzisiaj obraz "Śniadanie na trawie", wywołując tym samym potężny skandal. Nie chodziło tylko o nagą postać w centrum kompozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flamandzka wioska w Alpach

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 12:12
Uroki szesnastowiecznego malarstwa pejzażowego, czyli "Zima" Pietera Bruegla starszego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trochę inny Caravaggio

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 14:05
- To dzieło zostało odrzucone przez patrycjusza, który go zamówił, więc trafił do rąk kolekcjonera - dr Grażyna Bastek opowiadała o obrazie "Męczeństwie świętego Sebastiana" pędzla Cecco del Caravaggia.
rozwiń zwiń