X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Ruciński o swoim nerwowym debiucie w Covent Garden

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 16:46
- W piątek śpiewałem we Frankfurcie, a w sobotę, w zastępstwo, po pół godzinie próby, w Londynie - opowiadał znakomity polski baryton o swoim nieplanowanym debiucie w Royal Opera House - Covent Garden
Audio
  • Z Arturem Rucińskim rozmawia Jerzy Kisielewski (Wolna sobota/Dwójka)
W sezonie 20092010 magazyn Festspiele umieścił Artura Rucińskiego na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecie
W sezonie 2009/2010 magazyn "Festspiele" umieścił Artura Rucińskiego na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

dariusz kwiecień - j hawryluk 1200.JPG
Mariusz Kwiecień. Poławiacz premier

Ten "nerwowy" debiut na słynnej londyńskiej scenie (2014 rok) zakończył się pełnym sukcesem. - Nagłe zastępstwa mają to do siebie, że jeżeli uda się nie utonąć, jeśli człowiek nie polegnie, wtedy kolejne propozycje przychodzą - mówił Artur Ruciński. Jak podkreślał, scena jest jego naturalnym środowiskiem, czuje się na niej swobodnie, a trema jedynie "mobilizuje do koncentracji".

W jaki sposób już w dzieciństwie przyszły śpiewak wyzbył się strachu przed sceną? Jaki jest prywatnie Placido Domingo? I dlaczego podczas przesłuchania w berlińskiej Staatsoper, gdy Artur Ruciński zaśpiewał "zaledwie dziesięć taktów", maestro Daniel Barenboim nagle wyszedł bez słowa? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Artur Ruciński (solista Metropolitan Opera, Teatro alla Scala i Covent Garden, który w sezonie 2009/2010 został umieszczony przez magazyn "Festspiele" na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecie)

Data emisji: 13.01.2018

Godzina emisji: 16.00

jp/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Kępczyński. Radosne cierpienia szefa Romy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 15:00
– To nie było takie łatwe: wytrzymać 19 lat, wystawić kilkanaście wielkich spektakli i dojść do tego, który teraz jest na scenie Romy. Ale są momenty, gdy jest naprawdę bardzo przyjemnie – mówił Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego Roma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Turski: oduczamy się ponoszenia odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 13:35
- Jako ludzie coraz bardziej chcemy się wyręczać. Moim zdaniem powinniśmy się na nowo nauczyć ponosić odpowiedzialność, za słowa, za to co robimy - mówił w Dwójce profesor nauk fizycznych, popularyzator nauki i jeden z pomysłodawców Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń