Trzej Królowie opisani na nowo

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 12:00
Słuchowisko Wacława Oszajcy, które w nieco przewrotny sposób przedstawia wersję biblijnej opowieści o Trzech Królach.
Trzej Królowie to według tradycji chrześcijańskiej osoby, które miały podążać za Gwiazdą Betlejemską, przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary
Trzej Królowie to według tradycji chrześcijańskiej osoby, które miały podążać za Gwiazdą Betlejemską, przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu daryFoto: Glow Images/East News

"Przyszli za późno, czyli w samą porę" to scenariusz napisany specjalnie dla radiowego teatru. Pod piórem o. Oszajcy metaforyczna opowieść o trzech mędrcach staje się wykładem o konieczności poszukiwania prawdy. Wędrujący poprzez czas i przestrzeń królowie uosabiają nie tyle dostojność władzy, co niedoskonałość człowieka taką samą w czasach bibilijnych, jak i w środku współczesnej metropolii. 
Autor: Wacław Oszajca
Reżyseria: Jan Warenycia
Realizacja: Ewa Szałkowska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Obsada: Piotr Loretz (Król I), Jan Matyjaszkiewicz (Król II), Henryk Talar (Król III), Elżbieta Kijowska (Sara-Żona króla I), Sławomira Łozińska (Żona króla II), Magdalena Warzecha (Żona króla III), Barbara Zielińska (Służąca/Kobieta II), Marcin Troński (Poganiacz wielbłądów), Włodzimierz Bednarski (Starosta weselny), Aleksander Bednarz (Gospodarz wesela), Stanisław Brudny (Starzec/Juda), Grzegorz Damięcki (Aleksander)
Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy we wtorek (6.01) w godz. 21.00-22.00.
jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruchoma szopka u kapucynów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 18:45
Zapraszamy do wysłuchania reportażu o jednej z najstarszych szopek w stolicy. Historia instalacji przy ulicy Miodowej sięga 1948 roku.
rozwiń zwiń