"Szczęśliwy dom". Zgubne skutki czytania porad

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:30
Zapraszamy na słuchowisko będące adaptacją opowiadania Jaroslava Haška. Ukazuje ono jak brzemienne w skutki może być zbyt ochocze stosowanie się do porad pisma w nie obfitującego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Adela Tomsowa (Maria Peszek) i jej mąż Jarek (Grzegorz Małecki) są młodym dobrze zapowiadającym się małżeństwem do czasu, kiedy młoda małżonka zbyt dosłownie i skrupulatnie zaczyna wypełniać wszystkie porady ulubionego pisma „Szczęśliwy dom”. Z tytułowego szczęśliwego domu niewiele zostanie...  Świetna komedia ku przestrodze!

Jaroslav Hašek "Szczęśliwy dom"

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski

Realizacja akustyczna: Maria Olszewska

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Obsada: Maria Peszek (Adela Tomsowa), Grzegorz Małecki (Jarek, jej mąż), Agnieszka Matysiak (redaktorka "Szczęśliwego Domu") oraz Antonina Girycz, Elżbieta Kijowska, Sławomir Holland, Zygmunt Sierakowski, Maciej Szary, Kazimierz Wysota.

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (21.09) w godz. 19.00-19.30.

pg

Czytaj także

"Obrock"- WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2009 09:41
„Obrock” to „nowa” sztuka Stanisława Ignacego Witkiewicza, której scenariusz na zamówienie Teatru Studio napisała Ewa Ignaczak. Prapremiera spektaklu odbyła się 29 listopada 2008. Dla naszych czytelników czekają podwójne zaproszenia na spektakle w 10 i 11 marca br.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2009 13:01
Polska! Year czyli Rok Polski w Wielkiej Brytanii to projekt wydarzeń kulturalnych, który zaplanowany jest od maja 2009 do maja 2010 roku. Realizowany jest on przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Instytut Kultury Polskiej w Londynie w porozumieniu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że Polska to nie tylko wykwalifikowani pracownicy, ale także wspaniała kultura, muzyka, f
rozwiń zwiń
Czytaj także

W służbie rozpędzonego języka- WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2009 13:09
W warszawskim Teatrze Dramatycznym trwa właśnie Winter of Love - Tydzień miłości, któremu towarzyszy szereg wydarzeń teatralnych, audiowizualnych i edukacyjnych skoncentrowanych wokół tematyki miłości, uczuć, erotyzmu. Kluczowym wydarzeniem będzie dzisiejsza (31.01.2009) premiera spektaklu „Fragmenty dyskursu miłosnego" w reżyserii Radosława Rychcika. Na naszych czytelników czekają podwójne zaproszenia.
rozwiń zwiń