Złodziej świętego spokoju

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2010 17:42
Dramat "Złodziej" Wiesława Myśliwskiego na antenie "Dwójki".

Słuchowisko według dramatu "Złodziej" Wiesława Myśliwskiego to opowieść gęsta od filozoficzno - życiowych refleksji. Pewnego dnia ojciec z synami łapią w swoim sadzie złodzieja jabłek. Zapraszają go jednak do domu. Wspólnie spędzony czas staje się okazją do rodzinnych rozliczeń i pretekstem do odnowienia zadawnionych win. Wraz z nieznajomym otwiera się dla rodziny nowy, nieznany świat.

Dramat "Złodziej"(1974) był wystawiany przez Teatr Polski w Warszawie, prezentowany na XVI Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu. Realizację radiową nagrodzono Grand Prix Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w Rzeszowie w 2000 roku.

W archiwalnym słuchowisku, w adaptacji Wacława Tkaczuka i reżyserii Janusza Kukuły – występują: w roli matki -  nagrodzona tegorocznym Wielkim Splendorem – Teresa Lipowska, w roli ojca – Franciszek Pieczka, w rolach synów: Adam Ferency, Jarosław Gajewski i Łukasz Lewandowski. W słuchowisku wykorzystano utwór muzyczny Piotra Mossa – "Pięć intermezzi na dwoje skrzypiec".

18 grudnia (sobota), godz. 17:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie Splendory dla Wielkiej Piątki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 16:00
Nagrodę Teatru Polskiego Radia - "Wielki Splendor", otrzymała aktorka Teresa Lipowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Radiu mogłam być i wiedźmą, i dobrą matką

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 12:02
Teresa Lipowska – laureatka tegorocznego Wielkiego Splendora – wspomina swoją teatralno-radiową drogę artystyczną. W "Sezonie na Dwójkę" z aktorką rozmawiał Tomasz Mościcki.
rozwiń zwiń