X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złodziej świętego spokoju

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2010 17:42
Dramat "Złodziej" Wiesława Myśliwskiego na antenie "Dwójki".
Audio

Słuchowisko według dramatu "Złodziej" Wiesława Myśliwskiego to opowieść gęsta od filozoficzno - życiowych refleksji. Pewnego dnia ojciec z synami łapią w swoim sadzie złodzieja jabłek. Zapraszają go jednak do domu. Wspólnie spędzony czas staje się okazją do rodzinnych rozliczeń i pretekstem do odnowienia zadawnionych win. Wraz z nieznajomym otwiera się dla rodziny nowy, nieznany świat.

Dramat "Złodziej"(1974) był wystawiany przez Teatr Polski w Warszawie, prezentowany na XVI Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu. Realizację radiową nagrodzono Grand Prix Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w Rzeszowie w 2000 roku.

W archiwalnym słuchowisku, w adaptacji Wacława Tkaczuka i reżyserii Janusza Kukuły – występują: w roli matki -  nagrodzona tegorocznym Wielkim Splendorem – Teresa Lipowska, w roli ojca – Franciszek Pieczka, w rolach synów: Adam Ferency, Jarosław Gajewski i Łukasz Lewandowski. W słuchowisku wykorzystano utwór muzyczny Piotra Mossa – "Pięć intermezzi na dwoje skrzypiec".

18 grudnia (sobota), godz. 17:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie Splendory dla Wielkiej Piątki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 16:00
Nagrodę Teatru Polskiego Radia - "Wielki Splendor", otrzymała aktorka Teresa Lipowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Radiu mogłam być i wiedźmą, i dobrą matką

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 12:02
Teresa Lipowska – laureatka tegorocznego Wielkiego Splendora – wspomina swoją teatralno-radiową drogę artystyczną. W "Sezonie na Dwójkę" z aktorką rozmawiał Tomasz Mościcki.
rozwiń zwiń