REKLAMA

Uwięzieni w podziemnym przejściu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 14:37
W znanym warszawskim przejściu podziemnym koło hotelu "Marriot" któregoś dnia przed spieszącymi się ludźmi wyrasta nagle... ściana ze szkła. Grupa przechodniów zostaje uwięziona, ponieważ owa ściana uniemożliwia im wyjście w którąkolwiek stronę.
Przejście podziemne
Przejście podziemneFoto: wikipedia/Mateusz Włodarczyk, lic. CC

Spiesząca się na ceremonię oświadczyn do domu rodziców dziewczyny młoda para popada w  zdenerwowanie. Za chwilę dołączają do niej drobni i znaczniejszi biznesmeni, kobieta ze wsi, która spieszy się na imieniny do córki, by zasilić ją mięsiwem, emeryt umówiony na spotkanie z przyjacielem, wreszcie  kibic Legii. Wszyscy próbują przebić się przez ową ścianę -  siłą a potem sposobem: najpierw przez modlitwę a potem przez oczyszczenie się z drobnych grzeszków - czyli publiczne przyznanie się do winy.

Ta grupka zdezorientowanych przechodniów - to jakby reprezentacja  naszego społeczeństwa. W krótkim czasie uwięzieni wiele się o sobie dowiadują. Nie wszystko układa się im tak, jak się na pozór wydaje. Każdy boryka się z innymi przeciwnościami losu. W walce z trudną codziennością czasów transformacji jedni radzą sobie gorzej, inni lepiej. Ale wszyscy są tą niecodzienną sytuacją poirytowani.Sądzą, że przez tę chwilową "niewolę", mogą wiele stracić. Okazuje się, że kiedy wreszcie, równie niespodziewanie, odzyskują wolność, wychodzą "bogatsi" - o czyjeś zrozumienie, wysłuchanie, pocieszenie a nawet przyjaźń.

Paweł Mossakowski "Przejście podziemne".

Reżyseria Waldemara Modesowicza. Występują: Jacek Braciak, Stanisława Celińska, Jerzy Bończak, Magdalena Celówna, Grzegorz Damięcki, Gabriela Kownacka, Małgorzata Kożuchowska, Witold Pyrkosz. 

Realizacja akustyczna Marii Olszewskiej. Nagranie z 1998 roku.

29 września (sobota), godz. 22.00

Czytaj także

Gaba Kulka zaśpiewa w niedzielę dla dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 17:43
30 września odbędzie się pierwszy koncert w ramach projektu charytatywnego "Wielcy i mali twórcy dla małych i wielkich serc".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedwabne według Pasikowskiego chwyci za gardło

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 19:50
Zwyczajna wieś. Zwykli ludzie. Mroczna tajemnica. Władysław Pasikowski, twórca kultowych "Psów", powraca filmem, który dotyka jednej z najbardziej bolesnych kart naszej historii.
rozwiń zwiń