Kameraliści Orkiestry Polskiego Radia grają muzykę filmową. Oglądaj wideo

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 12:30
W programie koncertu Kameralistów Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie znalazła się muzyka filmowa w znakomitych aranżacjach Maksyma Rzemińskiego i Krzysztofa Lenczowskiego. Zapraszamy do oglądania!
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: PR

Zobacz wideo:

W audycji zabrzmiały dzieła klasyków, takich jak Ennio Morricone, John Towner Williams, ale też i Max Richter, Jóhann Jóhannsson. Nie zabrakło również muzyki polskiej: Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy czy Waldemara Kazaneckiego. 

Wykonawcy:

Maksym Rzemiński (fortepian)

Sylwia Mierzejewska (I skrzypce)

Sylwia Knap (II skrzypce)

Agnieszka Jarzęcka (altówka)

Dominik Płociński (wiolonczela)

Zobacz zapowiedź:

Koncert transmitowaliśmy w niedzielę (7.02) o godz. 11.30 – na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 6.02.2021

Godzina emisji: 11.30

Czytaj także

Krzesimir Dębski: pisanie piosenek jest proste

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:04
Krzesimir Dębski, jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów, jest artystą uniwersalnym.  Ma na koncie ponad sto utworów symfonicznych i kameralnych. Skomponował muzykę do ponad stu filmów m.in. "Kingsajz", "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy", "Stara baśń", "1920 Bitwa Warszawska". Zasłynął także jako wybitny skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i autor wielu niezapomnianych piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W to, co pisał, wkładał całą duszę". Tomasz Zapert o twórczości Rogera Scrutona

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 23:10
- Scruton nie potrafił o niczym pisać bez emocji. Był arcykonserwatystą i jego poglądy są widoczne. Ale nawet jeśli ktoś ma przeciwne zdanie, to koniecznie trzeba przeczytać jego książkę, bo ona otwiera nieznane dla wielu z nas horyzonty - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Zapert.
rozwiń zwiń