REKLAMA

Od Piazzolli do Zimmera. Koncert Kameralistów Orkiestry Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 11:19
Ryuichi Sakamoto, Hans Zimmer, Jan Andrzej Paweł Kaczmarek, Abel Korzeniowski - to tylko garstka nazwisk, które usłyszeliśmy 16 maja podczas występu Kameralistów Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu!

Przed nami jednak nie tylko muzyka filmowa. W stulecie urodzin Astora Piazzolli zabrzmiały jego znakomite kompozycje.

Transmisja koncertu odbyła się w niedzielę (16.05) na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Czytaj także

Konserwatorzy przed Nocą Muzeów: "kultura i sztuka - to po nas zostanie"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:15
- Mamy zaszczyt, ale też obowiązek ratowania obiektów, aby zostały dla przyszłych pokoleń. Jeżeli nie uratujemy śladów naszej historii i rzeczywistości, to przyszłe pokolenia nie będą miały możliwości oceny naszej cywilizacji w sposób rzetelny - tłumaczyła w Dwójce prof. Monika Jadzińska z Wydziału Konserwacji i Restauracji w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tantiemy również za filmy w serwisach streamingowych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 16:45
- W Polsce tantiemy przysługują twórcom na każdym etapie dystrybucji filmu, poza internetem, który czasami staje się głównym źródłem jego udostępniania. Rzeczywiście tak jest, że dany obraz trafia na serwis streamingowy na wyłączność, nie można go obejrzeć nigdzie indziej, a polskie prawo jak dotąd tantiem za emisję w internecie nie przewiduje. To bardzo niesprawiedliwa sytuacja - mówi Dominik Skoczek, dyrektor Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. 
rozwiń zwiń