REKLAMA

Polak w kajaku

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 17:30
Niezwykła historia Wacława Korabiewicza rozpoczyna się w Wilnie, na Uniwersytecie Stefana Batorego, gdzie wraz z Czesławem Miłoszem i Pawłem Jasienicą należał do Akademickiego Klubu Włóczęgów Wileńskich.
Audio
  • Monika Bryzek i Dariusz Skonieczko opowiadają o Wacławie Korabiewiczu (Atlas podróżników polskich/Dwójka)
  • Reportaż "Jak Bug da" (Atlas podróżników polskich/Dwójka)
Polak w kajaku
Foto: David Siu/Flickr/CC by 2.0 (fragm.)

Potem były podróże kajakiem do Turcji i Grecji, rejsy na "Darze Pomorza", wyprawy kajakiem do Indii. Przedzierał się przez brazylijską dżunglę, a tuż po II wojnie trafił do Rodezji i Tanganiki.

O Wacławie Korabiewiczu w "Atlas polskich podróżników" rozmawialiśmy z Moniką Bryzek, studentką badającą podróże Korabiewicza, oraz Dariuszem Skonieczką z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
Wysłuchaliśmy ponadto reportażu Katarzyny Nowak "Jak Bug da".

Audycję przygotowali Kuba Borysiak i Bartosz Panek.

mc

Czytaj także

Polscy podróżnicy uczą się, jak działa państwo

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 10:20
– Wyjeżdżano, by nabrać ogłady, ale przede wszystkim: poznać inne państwa, ich ustroje – opowiadała w Dwójce dr Agata Roćko o podróżach przedstawicieli polskich elit XVIII wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Poznania do Poznania. Polska podróż dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 20:40
– Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz mieli to, co mają wszyscy wielcy ludzie. Poznawanie świata było podstawowym celem ich bytu – mówił w Dwójce dr inż. Wojciech Kokociński o szalonej podróży wokół ziemskiego globu sprzed prawie 90 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Australijska gorączka złota oczami Seweryna Korzelińskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 17:00
- Korzeliński pojechał do Australii mając 51 lat. Jak na tamte czasy, był starcem. Nie nadawał się do pracy na polach złotonośnych. Zajął się więc wywożeniem ziemi do płukania złota, a potem drobnym handlem - tak o polskim podróżniku, który w 1851 roku przybył do Australii, opowiadał prof. Wiesław Olszewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Afryce Wschodniej jest coś, z czego Polacy powinni być dumni

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 19:00
- Powoli odchodzące pokolenie Ady Wińczy zapisało się złotymi zgłoskami w historii Czarnego Lądu - podkreślał Grzegorz Kępski, organizator wypraw podróżniczych do Kenii, w audycji poświęconej słynnej znawczyni kultury i świata zwierząt Afryki Wschodniej.
rozwiń zwiń