REKLAMA

"Tata nie ma siły" - ojcostwo bez retuszu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:53
Mama, która daje dziecku cukierki, żeby przestało płakać w sklepie, albo włącza bajkę na telefonie, żeby mogła popracować, w oczach innych "nie radzi sobie z macierzyństwem". Tata, postępując tak samo, jest bohaterem, zaangażowanym w wychowanie dziecka.
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Autorzy książki "Tata nie ma siły" Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski - goście "Wybieram Dwójkę" -   opowiedzą o  podwójnych standardach, według których ocenia się rodziców. Przyznają się do błędów, niepowodzeń i tego, że jako młodzi ojcowie totalnie nie wiedzieli, co robić. Ich "nieporadnik" stanowi zabawną, uroczą i szczerą opowieść o wspaniałej i męczącej przygodzie, jaką jest rodzicielstwo.

Ponadto w audycji 39. Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka.

Gościem "Literackich witamin" będzie Dariusz Dziurzyńki.

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" w piątek (18.09) w godz. 16.00-17.30 zaprasza Bartosz Panek.

Zobacz więcej na temat: artykuł ojciec
Czytaj także

Praca zawodowa w domu i opieka nad dziećmi. W Polsce połowa mam łączy obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 06:29
Z powodu koronawirusa pracę i opiekę nad dziećmi zmuszona jest łączyć połowa mam - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Co druga z nich przyznaje, że sprawia jej to trudności; najczęściej pracę zdalną z opieką godzą mamy w wieku 35-44 lat. Wśród ojców łączenie ról jest udziałem co trzeciego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Być - to klucz do sprawy ojcostwa". Socjolog o zadaniach i wyzwaniach współczesnego taty

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 16:48
- Ojciec powinien umieć pokazać miłość, to, że jest przy dziecku i umieć zbudować z nim głęboką relację – mówi Portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Michał Łuczewski, socjolog i psycholog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, mąż i ojciec. Dzień Ojca to okazja, by przyjrzeć się współczesnym zadaniom ojców.
rozwiń zwiń