X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co maszerujemy? Debata Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 14:13
Jakie cele dziś łączą ludzi idących we wspólnym kierunku? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji, jaka odbyła się w studiu im. W. Szpilmana.
Jakie są współczesne marsze? (zdj. ilustracyjne)
Jakie są współczesne marsze? (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/CC0 Public Domain

Religijne pielgrzymki i procesje, patriotyczne marsze w XIX wieku czy też robotnicze manifestacje. Publiczne wystąpienia przeciwko czemuś, ale i demonstracje afirmujące określone wartości czy przekonania. Manifestacje spontaniczne - oddolne, ale i te odgórnie organizowane przez władze (jak np. pochody pierwszomajowe w PRL).

Czy to naturalny element demokratycznego porządku i realizacja prawa wolności zgromadzeń? A może demonstrowanie ma w sobie pewien pierwiastek anarchii? W jakich okolicznościach rzeczywiście buduje wspólnotę wartości, a kiedy tylko jej iluzoryczne poczucie?

O tym dyskutowaliśmy 6 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

Gośćmi debaty byli: Henryk Wujec - opozycjonista, doradca prezydenta Komorowskiego ds. społecznych; Maciej Pawlicki - producent i scenarzysta filmowy, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu; dr Andrzej Zawistowski - historyk, dyrektor Biura Edukacji IPN oraz prof. Andrzej Wójtowicz - socjolog religii UKSW.

***

Zapisu dyskusji będzie można wysłuchać w audycji "Przestrzenie kultury" (cykl "Innymi słowy") w niedzielę (15.05) w godz. 12.00-13.00. Zapraszają Barbara Schabowska, Tomasz Kempski i dr Marek Kochan.

Audycja powstaje we współpracy z TVP Kultura.

bch/mc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czas ekranu. Czy telewizja umie mówić prawdę?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 15:00
– Stronniczość w mediach jest wpisana w ich funkcjonowanie – mówił medioznawca dr Tomasz Gackowski w debacie "Telewizja: kłamstwo czy prawda ekranu?".
rozwiń zwiń