Polskie Radio
Section05
Andrzej Zybertowicz

Prof. Zybertowicz: technologie są jak kolonialiści

"Samobójstwo oświecenia" to tytuł książki pod redakcją prof. Andrzeja Zybertowicza. Tytuł sugeruje, że nurt intelektualny, który miał poprowadzić ludzkość ku świetlanej przyszłości, poniósł spektakularną klęskę. O zagrożeniach płynących z postępu technologicznego mówił w audycji Życie z duszą, czy bez? Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i współautor książki “Samobójstwo Oświecenia. Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat”.
Zobacz więcej na temat:  technika technologie oświecenie internet Andrzej Zybertowicz

Polska w Hanowerze. Silne więzy gospodarcze z Niemcami

Kanclerz Angela Merkel i Beata Szydło zainaugurowały działalność polskiego stanowiska na targach Hannover Messe. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej wystawy przemysłowo-technologicznej w Niemczech. O współpracy Polski i Niemiec rozmawiali w Debacie Poranka prof. Andrzej Zybertowicz (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego), prof. Piotr Wawrzyk (Uniwersytet Warszawski) i prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Hannower Niemcy nowe technologie Angela Merkel Beata Szydło Andrzej Zybertowicz Kazimierz Kik Piotr Wawrzyk

Prof. Zybertowicz: ważne jest umiędzynarodowienie badań

- W sytuacji spornej zawsze rozsądną strategią jest znalezienie kogoś, kto ma kompetencje poznawcze, a nie jest stroną konfliktu. Dlatego zwrócenie się w sprawie przyczyn katastrofy w Smoleńsku do organizacji, instytucji autorytetów międzynarodowych, jest decyzją słuszną – powiedział w rozmowie z portalem PolskiegoRadia.pl prof. Andrzej Zybertowicz.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Andrzej Zybertowicz Smoleńsk Rosja Michał Kleiber Lech Kaczyński Bronisław Wildstein

"Opozycja żyje w jakimś zamkniętym świecie"

- Opozycja nie może się pogodzić z tym, że nie reprezentuje już tych, którzy rządzą Polską. Nie reprezentuje wiodących sił, które miały wpływ na strumienie finansowe, na proces legislacyjny i wymyśla rozmaite sytuacje, z których wiele przypomina "gimbazę" - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Andrzej Zybertowicz Sejm Sławomir Nitras