Polskie Radio
Section05
Andrzej Zybertowicz

Sellin: sposobem na pokonanie pandemii są masowe szczepienia

– Masowy stan pandemii, który trwa od dłuższego czasu na całym świecie, możemy zakończyć tylko i wyłączenie poprzez masowe zaszczepienie społeczeństw – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (wiceminister kultury, PiS). Gośćmi audycji byli również prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta), prof. Paweł Kowal (KO), prof. Maciej Gdula (Lewica) oraz Piotr Zgorzelski (PSL-Koalicja Polska, UED, Konserwatyści).
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 pandemia epidemia społeczeństwo zdrowie Jarosław Sellin Andrzej Zybertowicz Paweł Kowal Maciej Gdula Piotr Zgorzelski Beata Michniewicz Trójka infografika POLSKA

Prof. Zybertowicz: weto nie jest bronią atomową, to procedura w ochronie suwerenności państw UE

- Reguła weta w Unii Europejskiej została wprowadzona po to, aby dać ochronę mniejszym krajom UE, gdy ktoś będzie próbował łamać ich kręgosłup. To nie broń atomowa, tylko procedura w ochronie suwerenności mniejszych partnerów Unii - podkreślił doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Zybertowicz polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową. To pierwsza seria specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. – Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów. Wielu z nich to współpracownicy i pracownicy Polskiego Radia, ale nie tylko – zapowiedziała na antenie Trójki prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Kamińska Polskie Radio kurs reportaż radio Izabela Kuczyńska Andrzej Zybertowicz warsztaty

"Agresywne prezentowanie ideologii". Prof. Nalaskowski o sprawie tytułu profesorskiego dla Zybertowicza

- Jeszcze prawie rok temu była sprawa mojego felietonu była sensacją. Potem była prof. Ewa Budzyńska, prof. Wojciech Polaka, który nazwał LGBT "niemądrą ideologią", za czym posypały się petycje, by wyrzucić go z uniwersytetu. Teraz mamy sprawę Andrzeja Zybertowicza, którą w tej sytuacji trudno ocenić jako neutralną ideologicznie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Andrzej Zybertowicz

"Prześladowanie z powodów politycznych". Piotr Gliński o odmowie przyznania profesury Andrzejowi Zybertowiczowi

- To jest skandaliczne prześladowanie z powodów politycznych - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, o decyzji Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, odmawiającej nadania tytułu profesora socjologowi, dr. hab. Andrzejowi Zybertowiczowi.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zybertowicz POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Prof. Zybertowicz: jeśli nie zaufamy Andrzejowi Dudzie, nastąpi regres polskiej podmiotowości

- Jeśli ważna jest dla nas gra o to, żeby Polska istniała na świecie jako niezależny podmiot, a nie wykonawca polityki brukselskiej czy berlińskiej, jeśli zakładamy, że mamy w sobie jako wspólnota pewną unikalność, która może wywrzeć pozytywny wpływ na bieg spraw europejskich, to warto zaufać Andrzejowi Dudzie - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca obecnego prezydenta Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Andrzej Zybertowicz Andrzej Duda USA Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda w USA relacje polsko-amerykańskie stosunki polsko-amerykańskie Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA

"Nie daje gwarancji terminu wyborów". Prof. Andrzej Zybertowicz o planie Borysa Budki

- Plan Budki nie daje gwarancji terminu przeprowadzenia wyborów, bo zakłada, że epidemia skończy się do lutego 2021 r. - mówił doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz. Jak podkreślił, nie ma pewności, że do tej pory zostanie opracowana szczepionka zmniejszająca poziom zagrożenia.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Borys Budka Andrzej Zybertowicz wybory w Polsce POLSKA polityka