X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czas ekranu. Czy telewizja umie mówić prawdę?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 15:00
– Stronniczość w mediach jest wpisana w ich funkcjonowanie – mówił medioznawca dr Tomasz Gackowski w debacie "Telewizja: kłamstwo czy prawda ekranu?".
Audio
  • Czas ekranu. Czy telewizja umie mówić prawdę? (Przestrzenie kultury/Dwójka)
W debacie z cyklu Innymi słowy rozmawialiśmy o sile przekazu, manipulacji w telewizji i jej roli w demokracji (zdj. ilustracyjne)
W debacie z cyklu "Innymi słowy" rozmawialiśmy o sile przekazu, manipulacji w telewizji i jej roli w demokracji (zdj. ilustracyjne)Foto: Dom Pates/flickr/CC BY-SA 2.0

We wprowadzeniu do dyskusji dr Marek Kochan zwrócił uwagę na to, że telewizję obciąża się największą odpowiedzialnością za deformację obrazu świata. – Jej wizerunek od dawna jest negatywny. Od lat 80. każdy wiele razy widział napisy "telewizja kłamie" – zauważył, dodając jednak, że dziś z pewnych względów można sądzić, że telewizja jest nawet bardziej wiarygodna niż kiedyś.

Czy tak jest rzeczywiście? A może oglądania telewizji trzeba się nauczyć? I czy medium to "zamienia wszystko w magię"? Goście debaty zwracali uwagę m.in. na to, że już same warunki techniczne, jakimi dysponuje nadawca, wprowadzają zaburzenia w komunikacji. A to tylko wstęp do tego, co jest prawdziwą manipulacją...

***

Tytuł audycji: Przestrzenie kultury (cykl "Innymi słowy")

Prowadzą: Barbara Schabowska i Tomasz Kempski

Goście: dr Marek Kochan (medioznawca), dr Tomasz Gackowski (medioznawca, historyk), prof. Andrzej Zybertowicz (socjolog, publicysta, doradca społeczny prezydenta RP), Jarosław Gugała (dziennikarz, dyplomata), Joanna Szczepkowska (aktorka, pisarka, felietonistka)

Data emisji: 24.04.2016

Godzina emisji: 12.00

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drapać czy polerować pomniki bohaterów?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 16:00
- Jestem krytyczna wobec myślenia o historii poprzez bohaterów i autorytety - mówiła w Dwójce dr Agnieszka Mrozik. - A co, jeśli faktycznie pojawiła się postać, która odmieniła losy danej społeczności? - odpowiadał w Dwójce Bronisław Wildstein.
rozwiń zwiń