X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Młodzi coraz bardziej doceniają bycie razem"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 07:00
- Myślę, że nastąpiło pewne zachłyśnięcie konsumpcją i teraz młodzież coraz chętniej angażuje się w twórcze działania - mówiła w Dwójce Izabela Muszyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 118 im. Joachima Lelewela w Warszawie.
Audio
  • Czy współczesna młodzież jest aktywna. Debata Dwójki (Innymi słowy/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Archimedesscrown

W audycji z cyklu "Innymi słowy" dyskutowaliśmy o tym, czy coś interesuje i aktywizuje młodych Polaków, czy są tylko konsumentami? Jednym z tematów debaty był stosunek młodzieży do udziału w wyborach. Socjolog Mateusz Zaremba zwracał uwagę, że od wielu lat jest ona najmniej aktywną grupą wyborców. - W efekcie politycy nie adresują żadnych programów do młodych ludzi.

Zdaniem Tomasza Lesia z Niezależnego Zrzeszenia Studentów fakt, że młodzi nie interesują się polityką w Sejmie, nie oznacza, że nie biorą udziału w politycznych przedsięwzięciach. - Na przykład, gdy była akcja, że walczyliśmy o żłobki na uczelniach, to odzew był bardzo duży.

Według Mateusza Zaremby zwiększenie młodzieżowego zaangażowania zależeć będzie od zmniejszenia hierarchiczności w szkołach.

***

Debata z cyklu "Innymi słowy" w paśmie "Przestrzenie kultury" 

Prowadzący: Barbara Schabowska i Tomasz Kempski oraz dr Marek Kochan

Goście: Izabela Muszyńska (dyrektor Zespołu Szkół nr 118 im. Joachima Lelewela w Warszawie), Karolina Wolska (Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego), Tomasz Leś (Rzecznik Prasowy Niezależnego Zrzeszenia Studentów) i Mateusz Zaremba (politolog i socjolog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie).

Data emisji: 13.08.2016

Godzina emisji: 22.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obywatelska próba sił. Manifestacje wczoraj i dziś

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 16:00
- Dla dobrej manifestacji istotne są uczucia radości, szczęścia i wspólnoty - mówił w Dwójce Henryk Wujec. - Każda manifestacja jest wzmocnieniem uczestnika, on rozumie, że nie jest sam - dodawał Maciej Pawlicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół w XXI wieku. Co brać z nowoczesności?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 15:00
- Interesuje mnie, jak dzisiejszemu człowiekowi mówić o takich rzeczach, jak łaska Boża czy sakrament - mówił w Dwójce dominikanin o. Paweł Krupa.
rozwiń zwiń