Osobisty Chopin Małcużyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 19:00
Tematem audycji "Chopin osobisty", w przededniu narodowego Święta Niepodległości, będą chopinowskie interpretacje Witolda Małcużyńskiego.
Witold Małcużyński
Witold Małcużyński Foto: Wikipedia/Malarski Jan/domena publiczna

Światowej sławy polski pianista w repertuarze miał wszystkie utwory geniusza z Żelazowej Woli. Wykonywał je z wyjątkowym wyczuciem, dzięki czemu został laureatem III nagrody na III Konkursie Chopinowskim w 1937r. Znakomitych interpretacji Witolda Małcużyńskiego posłuchamy nie tylko ze względu na zbliżające się Święto Niepodległości, ale też przypadającą na ten rok setną rocznicę urodzin pianisty.

***

Na audycję "Chopin osobisty" zapraszamy w niedzielę (9.11) w godzinach 14.00-15.00. Program poprowadzi Róża Światczyńska.
bch

Czytaj także

Fryderyk Chopin: zabierzcie przynajmniej serce me do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 06:00
- Warszawa przeżywa dziś podniosłe chwile. Oto do stolicy wraca serce wielkiego artysty, Fryderyka Chopina - mówił 17 października 1945 roku reporter Polskiego Radia w 96. rocznicę śmierci wybitnego pianisty i kompozytora. Dziś mija 171 lat od jego śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wreszcie można grać Chopina! Wspominamy profesora Jana Ekiera

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 13:00
- Windziarz w hotelu w Montevideo zapytał, skąd jestem. Odpowiedziałem, że z Polski, a on zawołał: "Chopin!". To było jego pierwsze skojarzenie - tak twórca Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina wspominał swoje powojenne koncertowe wojaże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Hesse-Bukowska. Wielki talent, niezwykła skromność...

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 17:00
W grudniu zeszłego roku odeszła jedna z najwybitniejszych polskich pianistek. Barbarę Hesse-Bukowską wspominaliśmy w audycji "Chopin osobisty"
rozwiń zwiń