Pisarze w Dwójce: Tadeusz Kubiak

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 21:30
W tym tygodniu z okazji jubileuszu naszego programu przypominamy sylwetki pisarzy, którzy pracowali w Polskim Radiu, a ich audycje, słuchowiska i utwory prezentowane były na antenie Dwójki.
Audio
 Pisarze w Dwójce: Tadeusz Kubiak
Foto: sxc.hu

Audycja Doroty Gacek i Elżbiety Łukomskiej poświęcona była Tadeuszowi Kubiakowi – poecie, satyrykowi, autorowi słuchowisk i utworów dla dzieci.

W Polskim Radiu pracował od 1948 roku do śmierci w roku 1979. Był autorem i współtwórcą cyklicznych audycji literackich w Programie Drugim takich jak "Radiowe debiuty poetyckie", "Tysiąc znaczeń w jednym wierszu", "Poezja , która pomaga żyć", "Radiowy kabaret poetycki", tworzył słuchowiska dla Teatru Poezji i wiele utworów dla dzieci prezentowanych w cyklicznych "Dobranockach".  

W audycji z cyklu "Pisarze w Dwójce" o Tadeuszu Kubiaku opowiadali: Krzysztof Karasek, Zbigniew Jerzyna, zaś z nagrań archiwalnych przedstawilismy wypowiedzi Andrzeja Bednarowicza i Milivoja Slaviczka. Przypomnieliśmy także fragmenty archiwalnych audycji i wypowiedzi Tadeusza Kubiaka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Terlecki. Radio i literatura

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 16:48
- Bardzo sobie cenię możliwość dotarcia do słuchacza (co prawda anonimowego), który często skazany jest na przeżywanie samotności - wyznawał wybitny pisarz Władysław Terlecki,przez wiele lat związany z Dwójką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z Arkadiuszem Pacholskim

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 21:59
Rozmowa z autorem "Niemry", powieści o Kaliszu u schyłku wojny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między Ameryką a Maisons-Laffitte

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 13:52
„Listy 1964-1972” to drugi tom wspólnej korespondencji Giedroycia i Miłosza. Na te lata przypada nieustający, wielopłaszczyznowy spór między Redaktorem a Poetą. Spór mimo wszystko przepełniony serdecznością.
rozwiń zwiń