Chopin i jego Europa. Wieczór z muzyką Karłowicza

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:23
W niedzielny wieczór nadaliśmy transmisję monograficznego koncertu z utworami Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Narodowej Orkiestry Rosyjskiej pod batutą maestro Mikhaila Pletneva.
Mikhail Pletnev
Mikhail PletnevFoto: Alexei Molchanovsky/archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Program:

Mieczysław Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2, Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, Poemat symfoniczny „Stanisław i Anna Oświęcimowie” op. 12, Smutna opowieść op. 13,

wyk: Anna Maria Staśkiewicz, skrzypce, Rosyjska Orkiestra Narodowa, dyr. Mikhail Pletnev

(Teatr Wielki – Opera Narodowa)

W przerwie koncertu zapraszamy na rozmowę z Anną Marią Staśkiewicz i Mikhaliem Pletnevem, z którymi spotka się Grzegorz Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: Letni festiwal muzyczny

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Data emisji: 26.08.2018

Godzina emisji: 18.00

bch/pg

Czytaj także

Howard Shelley: wybrałem Johanna Cramera, bo znał Chopina

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 16:55
- Ten pianista jest mało znany, ale w swoich czasach był poważanym muzykiem i barwną postacią. Jego twórczość świetnie obrazuje przejście od klasycyzmu do romantyzmu. Wtedy fortepian był mało poznanym instrumentem, wymagającym specjalnych umiejętności, wyczucia i techniki – mówił w Dwójce znakomity muzyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lorenzo Coppola: potrzeba nam muzyki powszedniej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 13:52
- Nie możemy codziennie raczyć się wykwintnymi daniami kuchni francuskiej. Potrzeba nam też potraw mniej wyszukanych. Czy zawsze musimy słuchać cenionego kompozytora? Czy każdego dnia chcemy zjeść wykwintny posiłek? Nie! – przekonywał w Dwójce znakomity klarnecista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fabio Biondi: chcieliśmy złożyć hołd polskiej twórczości barokowej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 16:06
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem poznać tę muzykę i że teraz mam możliwość zaprezentowania jej słuchaczom Festiwalu Chopin i jego Europa. Chciałbym też unaocznić im, że reprezentuje ona ten sam poziom, co dzieła Merula, Castella i wielu innych znanych muzyków baroku - mówił o twórczości Adama Jarzębskiego włoski dyrygent i twórca zespołu Europa Galante.
rozwiń zwiń