X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polskie Requiem" na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 13:45
W tym szczególnym dniu zaprosiliśmy na transmisję z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, gdzie odbył się koncert upamiętniający tragiczne wydarzenia z września 1939 roku.
Pomnik Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte
Pomnik Obrońców Wybrzeża na półwyspie WesterplatteFoto: Shutterstock/Stefano Zaccaria

663 wrzesien 1939.jpg
Wrzesień '39 - serwis specjalny

"Polskie Requiem" Krzysztofa Pendereckiego powstawało etapami w latach 1980-1993, przy czym większość ogniw dzieła zostało skomponowanych w latach 1980-84, natomiast w roku 1993 powstała część "Sanctus". Kompozytor sięgnął tu do tradycji łacińskiej mszy za zmarłych i to nie tylko w warstwie tekstowej, ale również muzycznej. Dzieło jest pełne odniesień do środków stosowanych w dawnych wiekach, do wypracowanej przez pokolenia twórców muzycznej retoryki związanej z tematem śmierci. Znajdziemy tu aluzje do dzieł Ockeghema, Lassa, Mozarta, Verdiego i twórców XX wieku: Brittena i Strawińskiego. Tekst łaciński został uzupełniony o tekst polskich suplikacji "Święty Boże".

Program:

Krzysztof Penderecki Polskie Requiem,

wyk. Iwona Hossa – sopran, Anna Lubańska – mezzosopran, Rafał Bartmiński – tenor, Tomasz Konieczny – bas, Internationale Chorakademie Lübeck, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, dyr. Krzysztof Penderecki

***

Tytuł audycji: Letni Festiwal Muzyczny

Prowadzi: Magdalena Łoś

Data emisji: 1.09.2019

Godzina emisji: 19.00

bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anne-Sophie Mutter: muzyka Pendereckiego zmienia życie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 11:48
- Wykonywanie jej jest jak wielka długa podróż. Przeżywam ją już od lat - mówiła Anne-Sophie Mutter o twórczości znakomitego kompozytora. Skrzypaczka wystąpiła w koncercie wieńczącym Festiwal Krzysztofa Pendereckiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Slatkin: Penderecki wpłynął na całe pokolenie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 13:41
- Lata 60. i 70., czas, gdy wszyscy byli pod wpływem różnych szkół: Bouleza czy Schoenberga. I nagle pojawił się Penderecki, który w swoim I Koncercie skrzypcowym z dnia na dzień zmienił kierunek o 180 stopni - podkreślał amerykański dyrygent, opowiadając o wpływie, jakie wywarł Krzysztof Penderecki na muzyków 2. poł. XX w.
rozwiń zwiń