Prof. Henryk Skarżyński: wykonujemy najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 17:00
– Dziennie jest to 70 zabiegów lub więcej – mówił prof. Henryk Skarżyński, światowej sławy otochirurg i otolaryngolog, założyciel Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
Audio
  • Prof. Henryk Skarżyński: wykonujemy najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch (Rozmowy Jerzego Kisielewskiego/Dwójka)
Prof. Henryk Skarżyński w studiu Dwójki
Prof. Henryk Skarżyński w studiu DwójkiFoto: Krystian Dobuszyński/PR2

– Część osób, gdy po raz pierwszy usłyszała z moich ust nazwę "Światowe Centrum Słuchu", miała ogromne wątpliwości, czy to nie jest jakaś fanaberia – wspominał lekarz początki placówki. Wątpiącym prof. Henryk Skarżyński przedstawiał jednak bardzo mocne argumenty przemawiające za tym, że ośrodek w Kajetanach to instytucja na światowym poziomie.

– Wykonujemy najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch, a pewne procedury stosowane są tu po raz pierwszy w światowej medycynie – wyliczał tylko niektóre osiągnięcia Światowego Centrum Słuchu, które może operować nawet tych pacjentów, których wcale nie przyjechali do Kajetan...

***

Tytuł audycji: Rozmowy Jerzego Kisielewskiego

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: prof. Henryk Skarżyński (otolaryngolog)

Data emisji: 26.11.2016

Godzina emisji: 16.00

mc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Byli niesłyszący. Teraz komponują i śpiewają

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 12:00
- To fantastyczne, że doszliśmy do momentu, w którym może być festiwal muzyczny osób niegdyś całkowicie lub częściowo pozbawionych słuchu - opowiadał prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślimakowe Rytmy. Choroby słuchu nie stłumią muzyki

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 18:20
– Podziwiam tych ludzi za chęć wejścia w świat muzyki mimo tak ogromnych trudności, które napotkali – mówił Jerzy Stuhr, juror festiwalu Ślimakowe Rytmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński i muzyka, która leczy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 20:20
– W muzyce widzimy możliwości terapeutyczne i wykorzystujemy ją do terapii wielu schorzeń – mówił światowej sławy otochirurg, otolaryngolog, audiolog i foniatra.
rozwiń zwiń