REKLAMA

Świąteczne spotkanie z Grzegorzem Damięckim

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 16:12
W poniedziałkowe świąteczne popołudnie Jacek Wakar zaprasza na rozmowę z aktorem, który w ostatnim czasie nieco zaskoczył widownię.
Grzegorz Damięcki
Grzegorz DamięckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Dotychczas kojarzony z rolami uduchowionych wrażliwców Grzegorz Damięcki ukazał swoje nowe możliwości rolą najczarniejszego z czarnych charakterów w świetnie ocenionym serialu kryminalnym "Belfer".

W Dwójce porozmawiamy z nim o teatralnej tradycji wyniesionej z domu, młodości buntowniczej w rytmie punk rocka, a także o studiach w warszawskiej szkole teatralnej i jej wybitnych profesorach, takich jak Ryszarda Hanin, Andrzej Szczepkowski, Tadeusz Łomnicki i Zbigniew Zapasiewicz. Grzegorz Damięcki opowie również o pierwszych rolach w warszawskim Teatrze Ateneum i swoim podziwie dla tej miary artystów, jak Aleksandra Śląska, Janusz Warmiński i Gustaw Holoubek.

***

Na spotkanie z Grzegorzem Damięckim w poniedziałek (26.12) w godz. 16.00-17.00 zaprasza Jacek Wakar.

mc/mz

Czytaj także

Jarosław Gajewski. Aktor, który uczy aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 19:00
- Staram się wyraźnie mówić swoim studentom, że ryzykują całe swoje życie w każdej roli – powiedział w Dwójce Jarosław Gajewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teresa Budzisz-Krzyżanowska: co robię? Żyję!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 19:00
– Nie zagram już głównej roli. Ale dzięki temu mam czas oglądać zachody słońca i spotykać się z ludźmi – mówiła wybitna aktorka teatralna i filmowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Adamczyk. Papież, który stał się milicjantem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 19:00
- Mieliśmy noc zdjęciową, podczas której w ramach jednej sceny każdy z nas wypalił 60 papierosów. To naprawdę było duże wyzwanie. Przez to musiałem zacząć palić – mówił w Dwójce Piotr Adamczyk, opowiadając o swojej najnowszej roli w filmie Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Olgierd Łukaszewicz nie zagrał u Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 19:00
- Przez całe życie byłem niepoprawnym harcerzem. Gdy zawód aktora nie przynosił mi satysfakcji, bo nie dostałem odpowiednio dużej roli, albo nie zainteresował się mną reżyser, szedłem własną drogą i nie czułem się przegrany – powiedział Olgierd Łukaszewicz.
rozwiń zwiń