X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Zaorski i jego filmowe "Pokolenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 17:00
Ceniony reżyser, scenarzysta i producent filmowy w sylwestrowej audycji opowiadał między innymi o swoim najnowszym filmie poświęconym polskiej kinematografii.
Audio
  • Janusz Zaorski i jego filmowe "Pokolenia" (Dwójka)
Janusz Zaorski w studiu Polskiego Radia
Janusz Zaorski w studiu Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Janusz Zaorski jest autorem filmów gatunkowo i tematycznie bardzo różnych. Dramatów - jak "Matka Królów", "Jezioro Bodeńskie" czy "Syberiada"; komedii - niekiedy zaprawionych bardzo gorzkim humorem, takich jak "Szczęśliwego Nowego Yorku" czy "Awans"; ale też filmów obyczajowych i psychologicznych.

W połowie grudnia 2016 r. we Wrocławiu odbył się pokaz dokumentu, który łączy w sobie dwie pasje reżysera: film oraz historię. Powstał z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, w której nakręcono m.in. film Andrzeja Wajdy "Pokolenie". Stąd też nawiązanie w tytule filmu Janusza Zaorskiego: "Pokolenia". Dokument ten to rodzaj podsumowania dorobku polskiego kina, opowieść o naszej historii poprzez wyselekcjonowane fragmenty polskich filmów.

Janusz Zaorski opowiadał w Dwójce o realizacji "Pokoleń", o swoim stosunku do kina, o poczuciu humoru, o kibicowaniu piłce nożnej, o uwielbieniu dla Felliniego, a także o tym, dlaczego tak bliskie jest mu radio i reżyserowanie słuchowisk.

***

Tytuł audycji: Spotkanie z Januszem Zaorskim

Prowadzi: Anna Fuksiewicz

Gość: Janusz Zaorski (reżyser, scenarzysta i producent filmowy)

Data emisji: 31.12.2016

Godzina emisji: 16.00

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zbyszek Cybulski należał do wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 18:30
- Kiedyś przyjechałam do siostry, żony Zbyszka, i zapytałam, gdzie on się podziewa. Nie wiedziała. Okazało się, że trzy dni temu wyjechał do Łomży i… dyskutuje z dziećmi. On nie miał poczucia czasu - opowiadała Maria Chwalibóg w audycji poświęconej słynnemu aktorowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Damięcki. "Postać trzeba rozrysować"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 17:30
- Największą nagrodą dla mnie jest wyjście niezauważonym po przedstawieniu. Jeżeli ludzie nie są w stanie zorientować się, że to ten sam mężczyzna, którego widzieli na scenie, to znaczy, że dobrze wcieliłem się w swoją postać – powiedział w Dwójce Grzegorz Damięcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie podróże Anny Seniuk

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 17:00
- Pochodzę ze Stanisławowa, czyli dzisiejszego Iwano-Frankiwska. To niesamowite, że urodziłam się w jednym mieście, a w dowodzie osobistym miałam wpisane kolejno: Polska, Związek Radziecki i Ukraina – opowiadała w Dwójce Anna Seniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jim Jarmusch. Kronikarz ludzi wolnych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 19:00
- Amerykański reżyser opowiada zawsze o ludziach pragnących wolności. Jego filmy są o miłości do sztuki i procesie kreacji. Widać to od początku jego kariery, i to też w produkcjach, które zrealizował we współpracy ze studiami filmowymi - podkreśliła w Dwójce Ula Śniegowska, opowiadając o twórczości Jima Jarmuscha.
rozwiń zwiń