X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Giancarlo Guerrero: naszą orkiestrę ogranicza tylko niebo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 15:00
- Muzycy wcześniej grali w ograniczonej sali koncertowej, gdzie rzadko mogli rozwinąć skrzydła. Teraz, jak to się mówi, ogranicza nas tylko niebo. Możemy puścić wodze fantazji pod względem samej gry i doboru programu – mówił w Dwójce dyrygent Narodowego Forum Muzyki Filharmonii Wrocławskiej.
Audio
  • NFM Filharmonia Wrocławska. Stacjonarnie i w podróży Dwójka)
Giancarlo Guerrero, dyrygent NFM Filharmonii Wrocławskiej
Giancarlo Guerrero, dyrygent NFM Filharmonii WrocławskiejFoto: Kurt Heinecke

W audycji Giancarlo Guerrero i muzycy NFM Filharmonii Wrocławskiej opowiadali o specyfice pracy w orkiestrze. Dyrygent stwierdził, że sala koncertowa NFM jest stosunkowo nowa, więc dla orkiestry zmiana siedziby była nowym startem.

- Dla mnie każdy dzień jest jak nowa przygoda, odkrywanie nowego terytorium. Ta orkiestra sprawia, że nawet muzyka, którą znamy już 100, 200 lat, np. muzyka Beethovena, Strawińskiego, brzmi zupełnie inaczej. To daje mi poczucie świeżości i to właśnie kocham w mojej orkiestrze – powiedział Giancarlo Guerrero.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której na temat zespołu wypowiadają się również Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM, oraz Jerzy Pietraszek.

*** 

Przygotowała: Milena Gąsienica

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 19.30

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spacerem po Elbphilharmonie w Hamburgu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 10:10
W "Kwadransie bez muzyki" odbyliśmy przechadzkę po jednym z najbardziej popularnych obiektów kultury ostatniej dekady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adrian Varela: cieszy, że orkiestra przyciąga tylu młodych zdolnych

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 17:23
- Każdego roku coraz trudniej jest się tutaj dostać, ponieważ standardy nieustannie się podwyższają. Czasem zdarza się, że przyjmujemy osoby, które w ogóle nie wierzyły w to, że się zakwalifikują, a niekiedy ta sama osoba próbuje się dostać nawet kilka razy i dopiero po trzech latach jej się udaje - mówił w Dwójce dyrygent Polskiej Orkiestry Młodzieżowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

150 lat z Orchestre Pasdeloup

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:46
- W XIX wieku nie istniały orkiestry symfoniczne, które występowały przed publicznością. Jules Pasdeloup wpadł na pomysł, by z muzyką wyjść na ulicę, i zaczął organizować koncerty na paryskich bulwarach – mówiła w Dwójce Marianne Riviere, przewodnicząca Orchestre Pasdeloup.
rozwiń zwiń