Grażyna Barszczewska: nigdy nie byłam luzaczką

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 18:00
- Co gorsza, wraz z wiekiem mam coraz większą tremę, czuję coraz większą odpowiedzialność, słyszę coraz więcej niedostatków, co powoduje, że jeszcze ciężej pracuję - opowiadała w Dwójce znakomita aktorka.
Audio
Grażyna Barszczewska
Grażyna BarszczewskaFoto: Igor Miszczuk

Grażyna Barszczewska 1 maja będzie obchodzić 70. urodziny. Jubileusz ten w audycji był pretekstem do wspominania najważniejszych momentów kariery naszego gościa. - W młodości chodziłam do szkoły muzycznej. Był taki czas, że chciałam się wybrać na dyrygenturę, ale moja polonistka w klasie maturalnej zasugerowała mi egzaminy do szkoły teatralnej - opowiadała Grażyna Barszczewska.

Aktorka zdradzała kulisy relegowania z warszawskiej szkoły aktorskiej, co po części wiązało się z tym, że Ryszarda Hanin widziała ją na scenie w roli kurtyzany. Grażyna Barszczewska mówiła też o swojej pracy w jury radiowego festiwalu "Dwa Teatry" i swoich najważniejszych doświadczeniach aktorskich. W audycji słuchaliśmy piosenek w wykonaniu aktorki i fragmentów jej ról w Teatrze Polskiego Radia. Mówiliśmy także o przygotowywanej na 21 kwietnia premierze spektaklu "Niezatańczone tango" według prozy Wiesława Myśliwskiego.

***

Rozmawiały: Małgorzata Szymankiewicz i Joanna Szwedowska

Gość: Grażyna Barszczewska (aktorka)

Data emisji: 17.04.2017

Godzina emisji: 16.00

bch/gs

Czytaj także

Sylwester Chęciński: robienie komedii to mordęga

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 19:00
– Ten rodzaj komedii, który ja preferuję, wymaga niestety bardzo ciężkiej harówy – mówił słynny reżyser, który 20 marca odebrał nagrodę Złotego Orła za osiągnięcia życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duda-Gracz: już nie pakuję ołówka w Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 20:00
- Na początku, gdy pracowałam na cudzych tekstach wielkich pisarzy, popełniałam błąd ogromny, bo zaczęłam im dopisywać, zmieniać, poprawiać - wyznawała w Dwójce jedna z najciekawszych polskich reżyserek teatralnych.
rozwiń zwiń